Funghi Creative Commons License 2021.08.13 -6 2 36858

Sziasztok!

Egy-két sort az időjárásról - Sun Island.
08.04. - változóan felhős (fátyol- és kisebb gomolyfelhők). Enyhe szél
08.05. - változóan felhős (kisebb gomoly- és sötét zivatarfelhők). Enyhe szél
08.06. - fél óra eső - egy óra szünet, ebben a ritmusban esett egész nap. Eső idején erős szél. Reggel és délelőtt még lehetett úszni (esőben).
08.07. - fátyol- és esőfelhők kombinációja. Közepes szél
08.08. - fátyolfelhők. Közepes szél
08.09. - egész nap gyönyörű napos idő kisebb széllel
08.10. - egy-két átvonuló felhő, süt a nap ezerrel, közepes szél
08.11. - délelőtt napsütés egy-két felhővel. Reggel gyenge szél, utána folyamatos erős szél.
Délután (a reptéren voltunk) futó zápor

 

A szél esetében a közepes nálam azt jelenti, hogy az úszást, sznorkelezést nem vagy kis mértékben zavarja.
Átbukó hullámok a közvetlen a partnál maximum, de ott is ritkán.
A legtisztább víz partközelben 9-én és 11-én volt reggel. Egyébként a felkavart homoktól kb. fél méterig lehetett lelátni.
Olasz étteremnél lévő sznorkelező helyen 3 nap néztük, 8-9-10-én, mindig jó látási viszonyok voltak.
Összességében nekünk megfelelő volt az időjárás,egy nap kivételével minden nap lehetett úszni, fürödni.
Időjárás előrejelzést a meteoblue.com oldalon néztünk:
https://www.meteoblue.com/hu/id%C5%91j%C3%A1r%C3%A1s/h%C3%A9t/sun-island_mald%c3%adv-szigetek_6544521

 

Két évvel ezelőtt is bebizonyosodott, hogy rosszabb időjárást jósolnak még 1-2 nappal előre is, mint ami utána ténylegesen bekövetkezik.
Pénteki esős nap után szombat és vasárnapra még rosszabbat ígértek. A műhold képek is becsapók, mert a felső réteget látni ami keletről nyugatra tartó felhőzetet mutatnak, közben az alacsonyabban érkező esőfelhők nyugatról jöttek ( a szél végig nyugati, esetleg észak-nyugati volt).
Valaki tud olyan oldalt ami legalább megközelítően jó 1-2 napra előre?

Az ilyen változékony időjárás azért azoknak, akik először vannak Maldív-szigeteken elronthatja a nyaralást, mert a színek, melyeket annyira szeretünk csak szikrázó napsütésben láthatók. Aki úgy tölt el egy hetet, hogy folyamatosan változóan felhős az idő és közepes/erős a szél, annak a katalógusban látható képekhez viszonyítva kisebb-nagyobb mértékig csalódás lesz. A kirándulások is elmaradhatnak vagy csak a keményebb gyomrúak tudják a hullámok miatt megcsinálni.
Amennyiben egyszer teheti meg valaki, hogy ideutazik, akkor inkább rakjon hozzá pénzt és a drágább időszakban menjen. Bandos írta, hogy akkor is belefuthatunk esős időjárásba, de az esély kisebb.
Ez az én véleményem, lehet másképp gondolni :-).

Mikor először voltunk ezért imádkoztam, hogy legalább egy nap legyen napsütés és végig az volt.

 

Változások a korábbi évekhez képest:
A vízi bungalóknál lévő Ázsiai étterem zárva volt - azaz az itt lakók is "központi" étteremben étkeztek.
Teljes ellátásba az étkezésnél nem tartoznak bele az üdítők, csak a víz.

Étteremben mindent "kérni" kell, de gyorsan működik és számunkra nem okozott gondot (nem vagyok egy nagy angol tudor, ezért kinéztem előre mit is kell mondani :-) ).

Az esti cápaetetés program sincs.
Rájaetetést a vízi bungalók stégjétől balra tartják.
Majdnem csak orosz vendégek vannak. Rajtuk kívül magyarok, lengyelek, spanyolok és portugálok voltak egy párnál vagy egy családnál többen.
korábban vegyesebb volt az összetétel, nekem jobban tetszett, bár mint írtam korábban, alapvetően az oroszokkal sem volt gond. Étkezni nem a nyitásra, hanem 15-20 perccel később kell menni. Addig lemegy a "roham". :-)
Talán a part és az ahhoz vezető területek takarítása nem volt olyan alapos, mint korábban. Na nem voltak szeméthegyek, de a bokrok alatt volt egy-egy palack, melyet mi szedtünk ki és dobtunk a szemetesbe. Egy-két képet majd rakok fel, azért látni, hogy a tisztasággal azért nem volt gond.

Néhány Superior BB-t átalakítottak medencésre - csak a hivatalos Villa Hotels oldalon láttam.

 

Sun Island melletti Holiday Island nagy átalakítás alatt van - hajóról láttuk. Nem tudom maradt-e a Villa Hotels csoportnál.

 

Visszafelé nem kellett PCR teszt, az indulást megelőzően kiosztottak egy Qatar-s nyilatkozatot, melyet ki kellett tölteni a reptéri csomagfeladásig. Én el is felejtettem odaadni, csak amikor adtuk fel a csomagot kérdezték a telefonszámomat és akkor jutott eszembe, hogy a papíron azt is ki kellett tölteni és akkor adtam oda. A nyilatkozaton a név, telefonszám, rep.járatszám-on felül van két sor a PCR tesztre vonatkozóan, de azt üresen hagytuk, mert visszafelé értelemszerűen nem volt. 

A bő 9 órás várakozás Dohában nem eset annyira jól, de túl lehet élni.

Funghi

Előzmény: Funghi (36854)