SzigDani Creative Commons License 1999.11.29 0 0 68
Valóban logikus dolgokat mondasz, de nekem valahogy olybá tűnik, hogy csak a torka véres. Arra gondolog, hogy itt van nekünk ez a monstre Budapest (valamivel több, mint 1,8M lakos), körülötte pedig a hivatalosan agglomerációsnak minősülő településeken erős jóindulattal 600k ember. Ehhez társul egy pocsék városszerkezet és az, hogy valszeg egy csomó dolgot csak BP-n lehet elintézni. Ezenkívül a nagyvárosaink (s itt egy vagon vidéki várost fel lehetne sorolni) kirakatként is szolgálnak. Nem vagyok benne biztos, hogy az ngázók nagy része itt költené el a pénzét, bár el is tudom képzelni. Ha pedig egy vidéki túristáskodni jön Pestre akkor bőven megfizeti a közlekedést, hiszen egy csomó dolgot fogyaszt, úgy, ahogy Te mondtad. Ám sokan épphogy csak áthaladnak, és ez igen nagy forgalom a hazai túrizmushoz képest. Ekkor nem keletkezik belőlük akkora evétel, hogy ki lehessen belőlük fizetni a BKV veszteségét. Ez, és az állami intézményekbe irányuló forgalom indokolna egy bizonyos fokú támogatást, de ennek nem kell természetesen az egeket vernie. A használó viszont fizesse meg a használatot. (Pl. egy vidéki haverommal a nyáron inkább legyalogoltunk Zuglóból a Keletiig, mintsem hogy blicceljen. Túl drága volt 90 Forintért a jegy egy megállóra a gyors 7-essel...)

SzigDani

Előzmény: Carpy (67)