BahnScorper Creative Commons License 2021.08.01 0 2 204352

Birth Control - Hoodoo Man

 

Ennek az egész NRA-zásnak a nagy előnye, hogy nemcsak zenekarokban, hanem zenei stílusokban is tudok "továbbképzést" kapni. Vagy legalábbis rájönni, hogy mennyi minden tud beleférni egy olyan kifejezésbe is, mint a "Krautrock". Valószínűleg arra is leközhelyesíthették, hogy mindenféle német zene a '70-es, '80-as évekből... mert én itt valahogy kevés káposztaszagot éreztem. Vagy ha mégis, akkor a Scorpions is tulajdonképpen ezzel kezdett, mert nemcsak a sors fintora lehet, hogy a Lonesome Crow pont ezzel az albummal jelent meg egy évben. Nagyon sok gitártéma, harmónia, és a ritmusszekció - különösen a dob és az ütősök - használata is megvan itt párhuzamként, de itt azért sokkal többet is kapunk, mint Schenkeréktől. Nem kérdés, hogy a billentyű miatt, amitől inkább lehet progresszívnek cimkézni a dolgot... és végig úgy érzem, hogy nincs mit szégyenkezniük a más országokban alkotó hammondos kortársaikkal szemben. Sőt, a címadóban a templomi orgonázás is valami piramidális dolog - főleg hogy azt sok évtizeddel később más dajcsok is elkövették. Csak azt nem tudom, hogy ilyen talentum mellett miért kellett provokatívba átmenniük és ilyen gusztustalan borítót csinálni (a későbbi lemezek között is akad pár ilyen, de a tyúkos borító az betalál :-D ), meg az utolsó szám bphóckodásába belemenni. Mert amúgy még ezekkel is 10/8.