Ocean Creative Commons License 2021.08.01 0 1 113313

FM2009 - Magyar válogatott - 2028 Európa-bajnokság

Elszaladt a következő két év is.

Az EB-re nagyon simán jutottunk ki, 8 meccs, 8 győzelem, az ellenfelek a csehek, bolgárok, szervek és örmények voltak.

Viszont... időnként már nagyon idegesítenek a 09 fasságai.

Az utolsó EB-selejtező október elején volt.

Ekkor még úgy nézett ki, hogy novemberre, a pótselejtezők idejére lehet majd barátságost lekötni, csak ki volt szürkítve. Aztán eljött a sorsolás, a lehetőség pedig megszűnt, nem volt több meccs.

Év elején pedig a szokásos márciusi meccs is kimaradt, április elejére tudtam két meccset lekötni. Amiből később az egyiket szintén random ok miatt törölték.

A következő meccs pedig az EB-csoportmeccsünk volt. Szóval sikerült 9 hónap alatt egy szem barátságost játszani, elképesztő.

Az EB-n a görög, orosz, portugál hármassal kellett megvívnunk, nem ígérkezett egyszerűnek.

Először az oroszokkal vívtunk, korán vezetést szereztek, és némi mákkal, a 80. perc utáni két góllal valahogy fordítottunk, de ez inkább volt mákos, mint megérdemelt.

Ami a még érdekesebb, hogy még rosszabb játékkal, de megvertük a portugálokat is 1-0-ra. 0-0-nak nézett ki a meccs, de kaptak egy pirosat, amit kihasználtunk.

A három gólunkból egy sem volt Dienesé, észre sem lehetett venni a pályán.

A görögök ellen is 1-0 lett, talán ez volt a legmegérdemeltebb. De a 9 pont végképp nem volt benne ebben a csapatban.

Dienest le kellett kapnom, miután erős 5.6-os osztályzattal hátráltatta a csapatot. Három meccs, nulla gól, és 6.2-es átlaggal állt ekkor. Egy bálvány ledől?

Jött a negyeddöntő Hollandia ellen, teljesen egál (borzasztó gyenge) meccs, 2-2 kapuralövés, nekünk beakadt az egyik, újabb 1-0. Azonban ez már a Dienesé volt!

Így megint az elődöntőben találtuk magunkat, magam sem értem hogyan :)

Itt viszont egy meccsben visszakaptunk mindent, a spanyolok már a 40. percben 3-0-ra vezettek.

Dienesnek volt egy szépségtapasza, de a 4-1-es győzelem teljesen reális volt.

A másik elődöntőn német-angol 2-1, a döntőben pedig a spanyolok nyertek 1-0-ra.

Hogyan tovább?

Két év múlva VB, szerintem azt már nem játszom le. Dienessel végképp. Nagyon úgy tűnik, itt a vége számára. Nosztalgiából még lehet játszatnám, de 35 éves, a Hamburg is elengedte ingyen, nincs csapata. 2 gólt lőtt utolsó Bundesliga szezonjában, a fizikai mutatói nagyon visszaestek.

Ősszel van még két könnyebb meccsek, azokon még lehet szerepet kap, de utána jönnek a németek, oda szerintem már kevés lesz.

Érdekesség még, hogy sorban döntik meg a többiek a válogatottsági rekordot is. 2028-ig Juhász Rolié volt 104 meccsel, aztán: