Csaszi499 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 53295

Szia Tamás!

 

Megnéztem ezt a Ztec ZT-27 tipusú gépet.

https://motorbolt.co.hu/ztech/27395-zt-15-b-trilux-?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=arukereso

Hát a mellékelt leírása alpján semmi sem stimmakkol. Így bocsi, de ez kész átverésnek tűnik.

A motor 900W és 45km/h ami azt IS jelentheti, hogy egy 900W peak teljesítményű motor van benne (azaz bizonyos körülmények között ennyit felvesz 1 pillanatra, nem lead, hanem felvesz) és 45km/h sebesség korlátnak megfelel. (Azaz lehet soem éri el.) Mert!

 

Lentebb írja, hogy 4db 12V 12Ah aksi van benne. Ilyen teljesítményű aksit 250W-os teljesítményű biciklikhez szoktak tenni.

Lentebb írja, hogy 250-500W-os motor van benne, ami ugyanezt erősíti meg. (Az én motorom is 250W-500W teljesítményű 24V mellett 250W-os, 36V meghajtással ~350W-os és 48V mellett ~500W-os.) És ez a motor! A teljesítmény függ attól amit a motor le tud ani és függ attól amit vezérlő ad számára. Szóval lehet a saját motorom 48V-on ugyan úgy 250W-os, ha a vezérlő olyan áramkorláttal adja a naftát a motornak.

És végül lentebb írja, hogy a végsebesség 25km/h ami ismét azt feltételezi, hogy szegény jármű 250 max 350W-os lehet csak, s nem több.

 

Sajnos nincs mese a géped szerintem ennyit tud, nem többet.

Sajnos az a helyzet, hogy robogóban még nem láttam olyan szerkezetet ami 800eFt alatt is tudná a jogszabályi 45km/h-t Ilyen gépek egyébként olyan 1600W-osak és 48V mellett minimum 26Ah aksival rendelkeznek. És amit ezek a szűk 1milliós gépek ígérnek, hogy 45km/h és 60km hatótáv sem igaz. Inkább 25km/h mellett 60km vagy 45km/h de akkor csak 40km hatótávolság. 

 

A legolcsóbb 50km/h képes megoldás jelenleg a Kugoo elektromos rollere amihez alapból jár ülés 420eFt-ért, így akár lehetne robogóként is akár használni, de...

http://www.futureboard.hu/gbooster2

De ez sem egy életbiztosítás, ugyanis az ülés a hátsó kerék felett van, szóval 45km/h magaságában inkább a hátsó kerekén egykerekezik, mint stabilan futna a szerkezet. Ezt erősíti a robógókhoz képes sokkal kisebb kerekei és a biciklitechnikában is rég elfelejtett fékteljesítmény. 140mm féktárcsa a leggyengébb bovdenes tárcsafékkel. Szóval nem ajánolm csak azoknak akik fékcsere után állva használják a gépet. Pld.: Magamank

2-3 év múlva. Addig is használom a jó öreg 3,5 éves épített Crow!!! :)

https://drive.google.com/drive/folders/1m3JBpifDxFwBoXcfPtGwrndBP5kUjXBn?usp=sharing

 

Egyébként aki elektromos robogózni akar annak a NIU robogóit ajánlom, nemvéletlenül piacvezetők. Olvasok rengeteg olyat ami már túl van 50000km-en is ami egy ilyen szöcskéktől amik csak 40-60km-t tudnak sem sámli!

 

Ilyen 300eFt-os gépekkel pedig úgy lehet közlekedni mint az 6-700eFt-os pedeleck biciklikkel azaz max. 25km/h-val. Ez van!

 

Gyorsítani a szekéren? Hááát! Kezdjük azzal, hogy meg kellene tudni milyen motor van a hátsó kerékben. Ha megvan, mekkora energiával lehet túlterhelni. Valami bírja az akár 100%-os túlterhelést is hosszútávon, de ilyenre enm alapoznék. Ahoz kell vásárolni kontrollert, ahoz aksit és ahoz töltőt is. Kb 500eFt szűken a költség. És ha eddig bírt 20-25km/h nem biztos, hogy tudni fogja a 45km/h a gép.

 

Nem véletlenül fogom 2-3 év múlva a rolleremet lecserélni. A motorom nálam pld. bírná a 45km/h-t de a roller váza biztosan nem. Így is már eltört 350W-val 1x alattam. Most megerősítve már bírja.

 

Bocs a rossz hírekért, üdv:

Peti

Előzmény: Bata Tamás (53293)