Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208308

Ránéztem és gondolkodtam egy kicsit, hogy válaszoljak-e de végül nem tettem. 

 

Mi az oka?  Az, hogy bár csináltam már ezt a technikát amikor a padlómat raktam le, de nem tungolajjal.  Sőt tungolaj még soha nem is volt a kezemben. A saját esetemben a nagy padlócsiszoló géppel és a hozzávaló szivaccsal vittem be az olajat, majd utána báránybőr párnával fényesítettem fel.  Nagyon alacsony fordulata van.  A rotexet is le lehet venni eddig a fordulatig szóval alkalmas lehet direkt módban. Természetesen ezen a fordulaton nem gyullad meg. :P

Szivacsot a nagy géphez különbözőket lehet kapni a legfinomabbat kértem, de ez is hivatalosan valami 4-600 körüli. Így én polírkorongból is a durvát választanám. És semmiképp sem "tojástartósat" hanem sima felületűt. Azt a kérdésedet hogy utána eldobandó-e nem is értem, mert te is tudod, hogy a keményolaj a levegő oxigénjére keményedik meg és ezt a szivacsban is megteszi szóval ha nem tudod kimosni belőle (mint a políranyagot lehet egyébként) akkor bizony az egy nap múlva már kuka.  És nem tudom mivel lehetne kimosni.  A báránybőr az nem kidobandó de az meg a buffoláshoz nem kell, csak nekem a viaszos keményolajhoz. :) 

 

Fentiek tisztán feltételezések, és a pudingpróbán át kell menniük, de én nem látom lehetetlennek a használatát.  

Előzmény: tfe_tng (208307)