Krappli Creative Commons License 2021.07.29 0 0 120773

peterch: az csak egy szimuláció, nem az itteni helyzet, de azt azért látni belőle, hogy sehol nem lehet 20C a radiátorból elfolyó víz hőmérséklete.

 

nálam eredetileg egy 24 tagú radal (4200W 90/70/20-ra) volt beépítve, míg a 7.-en ugyanitt már csak 16 tagú, a legfelső szinten (9.-en) meg 12 tagú. szóval soha nem volt tervbe véve, hogy ez valósan 4200W-ot adjon le. valszeg az átalakításnak úgy lett volna értelme, ha strangot és/vagy legalább radiátorokat is cserélnek. a 12 vs 24 tag pont a sorba kötés miatt erősen lehűlt fűtőközeg miatt volt. de átkötősnél nincs ilyen mértékű lehűlés.

vég

 

 

kapocska:

 

"Szövegkörnyezetből kiragadott képek,  „önkényesen” megválasztott értékekkel,". Nem, ezek mind a MOFÉM átkötőszettjeinek BME általi beméréséből vannak. Ez alapján állították össze ezeket a csomagokat, amiket 2009 tájékán elég sok helyen felszereltek,

"-az átkötő szakaszt áttenni a rad. másik oldalára "

ezt nem értem. nem tudom, hogy lenne kivitelezhető. másik oldalán az erkélyajtó van.

"(a radiátort megemelve, hogy lejtése legyen, meleg víz és a gravitáció mindig ott van (alulról fűt))"

szerintem ezek felső elosztású rendszerek, a felső szintről jön lefelé a fűtővíz. a radal radiátorok gyárilag mind lejtősen voltak építve, mert nem volt rajtuk légtelenítő.

most ez van:

  • 5/4"-es strang csővégen van leszűkítve 1" KM-re
  • speciális T idom 1" BM-ről 1" KM az átkötő felé, és 3/4" KM a radiátor felé
  • DN20-as szelep mindkét végén 1"KM-mel, 1"->1/2" szűkítővel radiátorba szerelve, illetve 1"->3/4" szűkítővel + 20-as 5rétegűvel T idomra
  • lent DN 20-as Flexum gömbcsap ugyanígy, de annak csak a radiátor felöli oldala 1"KM, másik fele elve 3/4" KM
  • 22x1-es átkötő cső 22-es (1")szorítógyűrűs hollandival a 2 T idom közé. 

 

Amit lehet/tudok

  • 22x1-es átkötő cső helyett 18-as (ehhez vagy másik T idom kell, de ilyen speciális nem nagyon lesz, vagy kell 2db 1"->3/4" szűkítő, és olyan lesz az átkötő, mint egy lego-készlet.
  • bekötés szelepekig 22x1-es vagy 26-os 5 rétegű
  • új Heimeier vagy Danfoss szelepek magasabb KVs értékkel
  • esetleg keresztkötés

_ZE

 

Én itt mindenhol csak 1 csövet látok lejönni a felettem lakótól, és egy is megy le a pincébe. Ha olyan lenne, mint amit írtál, akkor kéne még 1 csövet látnom, ami nem csatlakozik az én léakásomban sehova. Rosszul gondolom?

 

 

Előzmény: peterch (120760)