micu Creative Commons License 1999.11.25 0 0 21
Kedves Kopasz Indián!

Hidd el nekem, hogy egy átlagos M$ alapú rendszer életbentartása sokkal többe kerül, mint egy Linuxosé. Még akkor is, ha ki kell képezni az embereket, bár szerintem a legtöbb államigazgatási rendszergazdi az NT serverhez sem ért igazán. Az igaz, hogy az alap linux telepítése, konfigurálása picit talán bonyolultabb, mint az NT-é, bár egyrészt a disztribúciók fejlődésével egyre kevésbé, másrészt egy nem triviális NT install sem piskóta az n darab SP-vel, és az esetleg csak internetről összevadászható driverekkel. És akkor még nem is beszéltünk a vírusokról, a feltelepített majd leszedett, állandóan ütköző dll-ekről, és a dolog többi szépségéről. Míg ha egyszer egy linuxos rendszer be van lőve, az addig úgy marad, amíg a vas meg nem döglik, vagy a rendszergazdi le nem cseréli a szoftvert. Egyébként viszont a linuxnak fényévekkel jobb a grafikus felülete mint akár a W$98-nak, így hát ha nem játszani akarnak vele, vagy valami nagyon extra hardvert meghajtani, akkor minden szempontból jobb. Egyetlen árnyoldala van a dolognak, hogy a StarOffice még nem beszél magyarul, de ez csak idő kérdése. Mindenesetre, ha a bíróság valami csoda folytán tényleg a forráskód kiadására kényszerítené az M$-t, szerintem nem semmi tűzijáték lenne a hackerek körében. Elvégre forráskód nélkül is találnak benne annyi hibát, mint a nyílt forráskódú rendszerekben.

Üdv: Micu

Előzmény: Törölt nick (10)