Sihuhu Creative Commons License 2021.07.26 0 0 150022

Év eleje óta már több, mint hat hónap telt el. Kétütemű Warti vizsgáztatásával kapcsolatban van-e ebben az évben valakinek tapasztalata?

 

Igaz, a járványhelyzet miatt most nem nagyon kell kocsikat vizsgáztatni, ha jól tudom.

 

Azért érdekel az ügy, mert 2021. december 31-el a 2000-es CH érték alóli felmentés megszűnt vizsgáztatáskor.

 

Opciók:

 

- katalizátor,

- fenntartható módon tuningolt motor, ami be tud nézni 2000-es CH érték alá (más kérdés, hogy hol lehet méretni...),

- OT-vizsga azoknak, akiknek szép, gyári állapotú a kocsijuk,

- kocsiból marad az ülő vasbika a garázsban, vizsga nélkül,

- esetleg Warti-Trabi Klub érdekképviselete? Lenne ezzel kapcsolatban feladatuk.

 

További probléma, hogy új mérőkészülékkel nem hajlandók mérni a 2T Wartit, mert elromlik/eltömődik a méregdrága berendezés. Tehát ehhez hagyományos, hitelesített mérőberendezés dukál. (Pár éve a Ninausz-műhely még mért CH-t nekem.)

 

Tud-e valaki tehát olyan helyet, ahol hitelesített hagyományos mérőberendezés van? Esetleg ott fogadják-e a 2T Wartit vizsgára?

 

Én ugyan levizsgáztattam gyorsan a kocsit 2020 november végén, szóval van időm, de jobb mozgolódni már most az ügyben.