Antisystem Creative Commons License 1999.11.22 0 0 65
Sziasztok!

Én a BKV mai helyzetéből csak egyetlen dolgot emelnék ki. (most mellettük, ami ritka...)
Az előző kormány a választási harc "előestéjén" tett egy könnyelmű intézkedést - mert ugy kibicnek semmi sem drága - azt hogy a 65 év felettiek ingyen utazhatnak.

Ez idáig OK is lenne, ha a saját döntése ellentételezésére akkor és azóta is fizetne, mint a katonatiszt. De nem, úgy szólt a döntés, hogy a BKV (és más cégek) maguk gazdálkodják ki a különbözetet.

Szóval kormány-politikusok más pénzét osztogatták és osztogatják a mai napig a saját népszerűségük növelésére.
Jobb tehát, ha mindenki tisztába van vele, hogy ezt nem a kormány adja, hanem én, te, ő, és mindenki, aki 65 év alatti, és utazik. Mivel ezt sem lehetett egy az egyben kimondva ráterhelni a többi utasra - mint még egy rakat dolgot -, lett ez a helyzet.

Féreértés ne essék, egy cseppet sem sajnálom ezt a nyugdíjasoktól. De inkább azt gondolom, hogy nem ilyen sunyi adók kivetésével, hanem tisztességes nyugdíjjal kellene ezeket a dolgokat kezelni.