I. Blasius Creative Commons License 1999.11.22 0 0 126

Kedves Zak!

Nem szídom a FIAT-ot, én is szimpatizálok a márkával, igaz főleg azért mert Juventus drukker vagyok, és a FIAT mégiscsak a tulajdonosa.
Ennek ellenére ha lenne annyi pénzem, hogy új autót vegyek, nem vennék FIAT-ot, csak valamilyen japán márkát, egyszerűen azért mert megbízhatóbbak mint a FIAT, vagy a Ford, vagy az Opel.

Viszont azt túlzásnak tartom, hogy az elmúlt 20 évben a FIAT legalább 4 év autója címet nyert el (de lehet, hogy többet), míg a japánok összesen egyet. Pedig mondjuk a Brava szerintem túl sok újdonságot nem tartalmazott, egy Honda Civic nálam előbb kapna Év autója címet a szuperfejlett motorjaival, mint a Fiat a teljesen átlagos, sokat fogyasztó, ehhez képest lomha 1,4-es, 1,6-os motorjaival, vagy a kerregő régebbi dízeleivel.

A Tipo 10 évvel ezelőtt tetszett kinézetre, de a megjelenése évében inkább az Mazda MX-5- nek dukált volna a győzelem.

Ennek ellenére azért a FIAT konszern is gyárt jó autókat, egy Ferrari F40 azért előrébb áll nálam az álomautók listáján, mint a mondjuk a Honda NSX.

Üdv, I. Blasius

Előzmény: Zak (122)