Spenót Creative Commons License 2021.07.11 0 0 214065

Itt az én beszámolóm is 🙂

 

Vivi 2021


Nagy terveim nem voltak a meleg miatt, de azért úgy gondoltam, 2 órán belül simán lezavarom.
Hát, nem így lett.
148-153-as pulzuszónát kaptam a Szakvezetéstől, ami kissé magasabb, mint amivel hosszúkat szoktam futni, de gondoltam, rendben lesz. Ez azért mégiscsak egy verseny. Nem gáz, ha kicsit elfáradok. 🙂
Nem nagyon érdekelt a tempó a verseny elején. Szépen emelkedett a pulzusom és úgy láttam, hogy az 5:30-as átlagot hozza majd kb. a kitűzött tartomány.
Volt nálam egy fagyott ásványvizes palack és 7.5dl izó, benne egy High5 Zero sótabi. Abban teljesen biztos voltam, hogy ha betartom az edzői utasításokat, akkor ezekkel a lötyikkel még akkor sem lesz problémám, ha néhány frissítésnél csak víz jut nekem.
Szorongattam a jeges palackot és néha locsoltam belőle a fejemre.
Arra nem emlékszem, hogy mikor fogyott el pontosan a jég, de gyanítom, hogy 7 körül.
Kb. eddig sikerült az 5:30 körüli tempót tartani, de itt kifutott a pulzusom a megadott zónából. Mivel sok volt még hátra, úgy döntöttem, hogy átváltok az órán egy olyan képernyőre, ahol csak a pulzust látom, így nem sokkolom magam a lassulással.
Ez bejött. Mivel sokan megadták magukat a melegnek, nem érződött nagyon, hogy milyen sokat lassultam. Utólag azért látom, basszus!
Zsuzsi 12km-nél várt egy újabb jégtömbbé fagyott ásványvízzel. 10km-nél ittam meg az előzőből az utolsó kortyokat egy géllel.
A jégtől és Zsuzsitól úgy éreztem, hogy új erőre kapok, bár az adatokból ez utólag nem világít egyértelműen. 🙂
18-nál egy szurkoló azt hazudta, hogy innen már árnyék lesz, én meg el is hittem, ez újabb 500 méterre erőt adott. 🙂
A végén szaporáztam egy kicsit, de nagy elszántság nem volt bennem, mert tudtam, hogy ha széthajtom magam, büszkébb nem leszek magamra, csak fáradtabb.
A célban várt a sokk Amatőr személyében, aki egy ismerősével beszélgetett kedélyesen.
Eddig a pillanatig tényleg azt hittem, hogy legalább megelőzni nem tudott, ha már két zónával korábban indultam.
Nem tudom, hogy melyik fordítónál vágta le, de mindenképpen megsüvegelendő a teljesítménye, basszus! 😉
Hát ennyi.
Idén már biztosan nem nevezek több versenyre, ahol ilyen meleg lehet. Rohadtul önbizalomromboló...
Egyébkén az mindenképpen pozitívum, hogy edzéseken sokkal jobban haldoklottam melegben. Most csak simán magas volt a pulzusom. Lehet, hogy a jég tapogatása legalább érzésre ilyen sokat számít?

Előzmény: amatőr (214063)