farigó82 Creative Commons License 2021.07.02 0 1 26253

Köszi szépen az ő nevében is, hogy válaszoltál neki. Szerintem sajnos kár időt pazarolnunk rá. 3 év alatt egyértelmű topikrombolást hajtott végre, ami miatt egy ideje letiltottam. Kezdetben próbáltam segíteni neki, hogy fölvegye a fonalat, ahogy 15 évvel korábban a fórum nagy öregjei (pl. Ali, mestska, Hamster, vrobee, felucca) velem is nagyon segítőkészek voltak. Úgy viszont sajnos nem lehet együttműködni, hogy mindenkit hülyére vesz, akivel nem ért egyet. Lehet természetesen, hogy nem szándékosan rosszindulatú. Arra a fórumszabályzat nem ad lehetőséget, hogy bíróság által gondokság alá helyezett személy eltávolítható legyen innen (erről nem lehet nyilatkozni). A legutóbbi megnyilvánulásában is elintézte egy mondattal azt, amit pgeri és bozon egy gazdasági tanulmány keretében jártak körül. Aki nem akar tájékozódni, arra nem tudjuk ráerőltetni. Ezt moderálni nem lehet, így szerintem a legjobb egyénileg letiltani, és nem fordítani rá több időt.

 

Tartalmilag lényeges, hogy csak az Örs vezér terei összekötést mennyire lehet külön ütemnek tekinteni. Eredetileg pgeri és bozon ezzel számoltak, csak mivel kihozták, hogy Cinkotáig 4-5 perces követést indokló forgalomnövekedéssel lehet számolni, behozták az 1. ütembe a mátyásföldi különszintűsítéseket egy kéregállomással. Ez így semmiképp sem kisprojekt. Kérdés, hogy mennyire lehetne kiemelni az eredeti 1. ütemet, amit 30 milliárd Ft-ra becsültek (ez a műszaki tartalom mai anyag- és bérköltséggel kerülhet 50-60 milliárd Ft-ba is). Ezt jól el kellene adni az Örsön levő bevásárlóközpontoknak is PPP-ben, mivel a metróperonról be lehetne lépni az 1. emeleteikre. Jobb helyeken az ilyet megtérülés függvényében közpénzbefektetés nélkül meg lehet oldani. Kérdés, hogy ez így mennyire lenne kompromisszumos megoldás. A járműveket ugyanis be kellene szerezni, és a peronokat meg kellene magasítani.

A közúti kereszteződések szintben maradásakor 10 percnél sűrűbben nem igazán lehetne kiengedni HÉV-metrót Mátyásföldre.

ex41fan

Előzmény: ÁsítóSárkány (26252)