laca5 Creative Commons License 2021.06.22 0 2 18199

Szia!

Az 1,5m-en lehet ernyőt is hajtani, ha egyben a szálvessző soknak bizonyulna. Ernyőt még nem próbáltam, mert ahhoz egy kicsit más huzalrendszer kellene, de 1,5m-re hagytam már meg vesszőt Guyot-on. Az erőt kell felmérni, megtapasztalni, kipróbálni, ha brutális, erős a vessző, akkor nekem nem volt gond az 1,50-ből sem, de azt hozzá kell tenni, hogy az összes tőkém 1-1,20-ra van, csak olyankor tudtam ezt az 1,50-et meghagyni, amikor mellette üres hely volt, így egy vagy két szezon erejéig maradhatott csak. Hosszú távon így nem nagyon teszteltem. 

Úgy gondolom, azok a fajták (nálam pl. Angéla, Tigin..) amik intenzíven és erősen növekednek (lehet, hogy van benne a fajta összetevőn kívül más tényező is, pl. új helyre lettek ültetve, alany jól el van találva), azokkal nem lenne baj hosszabb távon sem. Ezekről ordított, hogy elképesztő energiával nőnek, alig bírtam kezelni a vesszőket és az elhajtás után is jó erőben, intenzíven nőttek a hajtások, kár lett volna visszafogni mert akkor csak a vesszőket nevelte volna. 

Előzmény: T!GER (18187)