AnnKa Creative Commons License 2021.06.19 0 0 18319

Szervusztok! Mindenkinek szép napot kívánok!:)

Teresa drága, holnap Balaton. A kérdésed után: érdekes történés következett, híreket olvastam és mire leltem: "A vasúti nyári főszezon kezdete június 19.... Hétvégeken a Jégmadár expresszvonat pedig a Dunakanyart, azaz Szob és Vác térségét, továbbá Rákospalota-Újpestet, Kőbánya felsőt, Kelenföldet kapcsolja össze szintén Fonyóddal, a déli parttal és a Velencei-tóval." 

-Kért a fiam menjek le, ezt nem lehet kihagyni. Ma reggel kisétáltam az állomásra tájékozódni, azt a rengeteg embert akik ott voltak már és jöttek, a pénztárnál a sor vége az utcán volt. Kint az épület mellett is volt MÁV autóban müködő pénztár, de mára  a nulla Ft-os helyjegy nem volt. Kerékpáros lányoknak,  idős hölgyeknek, elmondta a pénztárosnő, hamarosan érkezik másik vonat, azzal eljuthatnak 2X átszállással a Balatonra, mégsem kell a városon átvergődni. Megvettem 06.20-ra a 0 Ft-os helyjegyeket  oda-vissza,  az arcképes vasúti utazási igazolvánnyal díjmentes az utazásom, - mondta a pénztárosnő, nincs első osztály a vonaton, nem számít intettem, tudtam, a hangosbemondóra illik a név. Lefotóztam a telefonommal a beérkező vonatot a rá váró tömeggel,  elküldtem Haungotson át a fiamnak.

Megérkezett:

Fotó: MÁV – Facebook