ShiDeci Creative Commons License 2021.06.18 0 0 88580

Nem, nem kérdeztem, kerestem a kb. 10 vörösből 2 olyat, amit még nem ittam, ellenben a pincéktől már ittam mást.

 

Egyébként annyival korrektebb a hely (ebből a szempontból) a mywine-nál, hogy ott ugye fent volt a facebookon egy borlap, ezért arra lehetett készülni, hogy ott bizony az lesz az asztalon is, itt meg egy csomó pincészet felsorolva a honlapon, de az alábbi szöveg is: "Magyarország mind a 22 borvidékéről, összesen körülbelül 140 fajta bor közül tudnak választani vásárlóink, melyekből 35-40 fajtát, pohárral is tudnak kóstolni. A helyben fogyasztható kínálat hetente változik". Ezután felsorolva több tucat pince, köztük egyébként a SAP is. (Poharaztatva ottjártunkkor biztosan nem volt és a polcon sem láttam). Planina volt pl., Kékfrankos 2017, pohárral nem, üveggel igen.

 

Őszintén szólva nem tudom - sem itt, sem máshol -, hogy mitől függ, hogy mik azok a tételek, amiket pohárral is lehet kérni. Azt gondoltam, hogy egyrészt talán a kurrens készlet (ha egy hétvégi bulinap előtt mondjuk készleten van 3 palack Planina kékfrankosom, nem printelem rá az aktuális borlapra, hogy aztán az este nagy részében csak azt azt lehessen mondani, h épp nincs). Másrészt nyilván van az az árkategória, ami fölött nem éri meg nekik. Nem tudom, az itt hol húzódik, ez nem egy borgourmandokat bevonzó hely, sokkal inkább a környék új irodaházainak dolgozói + a környék apartmantömbjeinek - egyébként jelentős arányban külföldi - lakossága adhatja a közönség gerincét. Ezért is "tájidegen" nekem kicsit a hely, de szimpatikus a hozzáállás, hogy nem a mainstream borokat nyomatják.

Előzmény: BZoltan (88575)