55judit Creative Commons License 2021.06.13 0 0 14325

Ha fának nevelnéd a bokrot, 1 szép egyenes törzset nevelsz, a többit kivágod. Ha takaros, szellős bokrot szeretnél meghagysz összesen 3 ágat, többit kivágod. De hagyhatsz 4-5-öt is. Ha a meglévő ágendszernek egyszerre  több mint felét kivágod, előfordulhat hogy nem áll le időben az ágnövekedés és éretlenek maradnak a vesszővégek. Vannak fajták melyeknél ez beavatkozás nélkül is így van. Ha már augusztusban be szoktak érni az ágvégek, akkor kivághatsz egyszerre több ágat is. Ha nem ajándékozod el a tősarjakat nem muszáj ásózni, elég metszőollóval kivágni őket. Ha lehet, én kicsit talaj felszín alatt szoktam, hogy látszódjanak csonkok.

 

Még én is tanulom a fügék viselkedését mert a fajták eléggé eltérőek sok tekintetben. Minden évben kísérletezek valamit. Idén pl. elkezdtem a bokrok alacsonyabbra nevelését. A 3 vagy 2 fő ághoz én azért ragaszkodom, mert érés előtt egyszerűbb az egérragasztót ágtövekre kenni, mintha 6-8 ág is lenne. A kevesebb főágú  fügebokor is teremhet annyit mint a sűrű bozót. Sőt talán többet is, mert a bokor belseje szellős, éri mindenhol a nap.

Előzmény: mzoli02 (14324)