Mazsola0070 Creative Commons License 2021.06.12 0 2 5488

Azért elgondolkodtató, amit Rácz Jenő mondott:

 

https://24.hu/szorakozas/2021/06/12/a-konyhafonok-2021-donto-boza-roland-li-mengyi-konyhafonok-roli-mengyi/

 

Azért nem semmi, hogy ha Jenő valakiről az mondja, hogy  "az én szememben az összes eddigi évad legerősebb versenyzője voltál", a kérdés már csak az, hogy ha ez így van, akkor mi volt az oka, hogy Mengyi nem nyerhetett? (Már a döntő előtt írtam, hogy az RTL a nézők "hangolásával" készíti elő Roli győzelmét, úgyhogy ez nem volt túl nagy meglepetés.)

 

Na és hát a kibővített zsűri.......a sapkás Feke (mi arra tippeltünk, hogy kopaszodik, de akkor is tahóság sityakban asztalhoz ülni) nálam ott veszítette el a hitelét, amikor valami olyasmit mondott, hogy de hát Mengyi előétele csak nyers halból van.....aztán amikor szóltak neki, hogy a ceviche az bizony abból van, csak forgatta a szemét. Innentől nálam az ő (ál)szakértő okoskodása teljesen elveszítette a hitelét.

 

Az lehet, hogy valaki nem szeret vagy nem ismer egy ételt, de csak azért mert nem szereti vagy nem ismeri, ne húzza le. 

 

Az mondjuk Mengyi hibája volt, hogy nem ilyen "megosztó előétellel" kellett volna jönnie, az biztos, hogy egy kacsamáj kaláccsal a magyarok 95%-ának jobban bejön, még akkor is, ha a világ legjobb cevichéjét készíti el.

 

Nem tudom Mengyi mit tervez, de ha netán nyitna egy ázsiai éttermet, mi biztos elmegyünk. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ilhilla (5481)