Kelcsiapu Creative Commons License 2021.06.11 0 0 92708

😊

Reggel eszembe jutott ez a haspáncél dolog, ahogy ránéztem a mocira, miközben megkordult a gyomrom, hiszen még csak a kávé lötyögött benne....... gondoltam, hogy miért ne indítsuk a napot egy kis mókával, így jött a történet, hátha mosolyogtok rajta........ 😊

De a téma komoly, és szerintem tök jó, hogy megosztjátok a tapasztalataitokat.

Rati írta a múltkor, hogy csizmával elkapott egy fatuskót....... ha nem megfelelő a cuccod, akár ott helyben szakadhatnak a szalagok, még csak nem is kell elesni....... Mert ugye nem vagyunk egyformák, egyikünk sérülékenyebb, másikunk kevésbé. Nekem a kisiskolás korom óta való kosárlabdázástól a térdeim nem a legjobb állapotban vannak, bár sérülésem még nem volt, de egy szalagszakadás miatt szögre is akaszthatnám egy időre a motoros csizmákat...... meg a túrabakancsokat is....... nem beszélve a kosaras cipőkről........ Szóval jobb félni, mint megijedni alapon, inkább felvértezem magam, és igyekszem elébe menni a nagyobb bajnak. Tudom, hogy mindent kivédeni előre úgysem lehet, a magam hülyesége mellett, a más hülyesége miatt is szívhatok, de ismerve a habitusomat, nem fogok szántásba "randalírozni", még ha elsőre jó mókának is tűnik, annyira azért nem vagyok bátor....... 😊 Kipárnázva sem lettem még így az ötvenhez közel, ezért bármelyik csontom közvetlen kapcsolatba tud kerülni azonnal a külvilággal....... 😊

Szóval már tavaly elkezdtem beszerezni szépen apránként a felszerelést, hiszen még a 25 éves, külsőleg kitűnő állapotú Nolan sisakjaim belsejéből is szőrén szálán eltűnt a szivacs bélés..... egyszerűen szétmállott, miközben évekig pihent a szekrény tetején....... így a hungarocell igencsak kopogtatja a fejem csontozatát....... Ám most már minden nap kacsinthatok egyet a fogason lógó protektoringre, meg a hozzá való nyakvédőre, de van még mit beszerezni....... és minden minőségi cucc olyan k@rva drága.......

Tudom, hogy mindenkinek más és más az érzés, van akit zavar, van aki szereti használni, így most tényleg komolyan kérdezem, hogy térdgépet használ-e valamelyikőtök? Többnyire csak térdvédőket látok rajtatok, van akinek nadrágon kívül, van akinek nadrág alatt, van akinek meg lecsúszva a bokájánál.......... 😊 Úgy gondolom, hogy egy jó csizma, és egy jó minőségű térdgép együtt már majd csak nem engedi szakadni az ínszalagokat......... 20-25 évesen még én sem gondoltam ilyenre........ Nem hiszem, hogy a "túlbiztosítás" miatt elszállna az önbizalmam a terepen, viszont biztonságérzetet ad a megfelelő felszerelés. Hiszen a mellékelt fotón is látható Dénesnél, hogy elég egy rövidzárlat, vagy egy kikerülhetetlen technikai probléma, és máris ott van a bukás veszélye......... aszfalton sem jó métereket csúszni, de terepen sem jó métereket bukfencezni........ magam elé képzeltem Ronya akcióját is a szántásban a Tenerével......... még jó hogy életben maradt!!! 😊

Előzmény: Mistral1 (92700)