Kelcsiapu Creative Commons License 1 napja 0 0 92699

Sziasztok!

😊

A védőfelszerelések beszerzése kapcsán szembesültem egy elsőre pofon egyszerűnek tűnő kérdéssel, ami jobban átgondolva, már nem kevés fejtörést okozott.......

Ez pedig a haspáncél választása.

Mivel a biztonság fontos kérdés, és a hastájék szerintem egy sarkalatos pont, ezért a választás előtt kicsit jobban utánajártam a témának. Először azon gondolkodtam el, hogy a méret kiválasztásánál a reggeli kávé után éhgyomorra próbáljam-e fel a cuccot, vagy pedig a déli ebéd utáni jóllakottság legyen-e inkább a döntő szempont. Mert ugye egy reggeli kávéval nem fogom bírni egész nap a motorozást, de legalább ebédig nem lötyög rajtam a páncél, viszont egy közös ebéd után majd nem tudom magamra venni a szűkebb méretet. Tök ciki lenne, ha arra kellene várnotok, hogy bekajálva magamra erőltessem a szűkre választott haspáncélt. Nem beszélve arról, hogy az évek múltával már lehet, hogy a gömbölyded formához nem is kell majd a déli ebéd........ Ezért úgy döntöttem, hogy inkább legyen a bővebb méret, legfeljebb majd reggel egy kispárnát beteszek alá, hogy ne lötyögjön, ebéd után meg majd gumipókkal felkötöm a párnát a csomagtartóra, bár irtózom a pókoktól. Miután ezen így átrágtam magam, és nekivágtam, hogy megfelelő üzletet keressek, jött ám a meglepetés! Talán jobb is, hogy még maszkot kell hordani a boltokban, mert így elbújhattam mögé, miközben az eladó kioktatott, hogy a haspáncél a motorblokkot fogja védeni, és nem az én hasamat……. Így már a következő kérdést fel sem mertem tenni, hogy páncélinget is választanék, hanem inkább hazajöttem, hogy a vásárlás előtt kicsit jobban áttanulmányozhassam a kérdést, nehogy megint le legyek pirítva az üzletben, hogy még ehhez sem értek........ 😊