vaclav Creative Commons License 2021.06.10 0 0 30820

Sziasztok, szivattyú üzemeltetés ügyben szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltabbaktól.

Van egy kutam amibe még a kútfúró telepített egy Vodolei BCPE 0,6-63U szivattyút. Eddig közvetlenül, egy kerti slaug csatlakoztatásával használtam öntözésre, de most telepítettem hozzá hidrofor tartályt nyomáskapcsolóval, hogy kényelmesen, több vízvételi ponton lehessen kerti vizet venni. Ha csak kisebb mennyiségeket veszek, akkor tökéletes, de öntözésnél nagyon gyorsan kapcsolgat, nagyjából másfél percenként. Kb 30-40 percet szoktam locsolni naponta, soknak találom ezt a kapcsolgatást.

Már látom, hogy erre a feladatra ez a szivattyú túl nagy, de ha már megvan, jó lenne ezzel boldogulni.

Most lefolytottam és kb. 0,26 l/s-nál találtam egy olyan pontot, ahol kb. egyensúlyban van a folyamatos locsolás vízelvétele és a szivattyú által szolgáltatott vízmennyiség. A tíz perces teszt-öntözés alatt egyet sem kapcsolt, folyamatosan ment.

Megnéztem a szivattyú jellegörbéjét: http://vodoley-pump.ru/upload/iblock/055/05545311fe02006081388cb559844f55.png

amit ha jól értelemezek, akkor a 0,2 l/s-től indul a munkatartomány, tehát a 0,26-os folytással nem teszek kárt benne.

Ahogy mértem, az áramfelvétele nem több így lefolytva, sőt, mintha egy nagyon kicsit kevesebb is lenne.

Mi a vélemyénetek, jó lesz így, vagy keressek egy kicsit kevésbé folytott állapotot és inkább kapcsolgasson párat?

Előre is köszönöm!