John Howard Creative Commons License 1999.11.11 0 0 712
Hello Mindenkinek!

A Delej utca - Golgota utca sarok nekem is megfordult a fejemben, de ez biztos nem az. Esetleg lehetne a hurok elején, a Bláthy Ottó - Golgota sarok, de a Golgota ennél keskenyebb, és ott nem a "járdára" megy a vágány, csak az át szélére. Meg aztán a háttérben álló kétemeletes társasház nagyon zuglói... Sajnos, nincs tippem, de valahogy azt a homloktáblát én 67-esnek érzem. Márpedig akkor csak Pestújhely marad, de ott már akkoriban sem ilyen volt a hurokvágány. (Miért megy fel a járdára a villamos? És ilyen lapos szögből honnan érkezik?) Azt a bal oldali nagy épületet (tanácsház? iskola?) biztosan sokan ismerjük, csak nem ugrik be, hogy hol áll. Mindenesetre ez a viszonylag széles, kockaköves út nem folytatódik a háttérben egyenesen, és a Nap állásából úgy tűnik, az utca kábé észak-déli irányú. Szóval, passz. :(

Más: Újpalotán egészen a Pólusig tervezték meghosszabbítani a 44-est, pár éve láttam egy ilyen tervet, onnan végigmenne a lakótelepen, a Körvasút alatt aluljáróban, majd Thököly, Baross tér. Szerintem ezt kellene tovább vinni a Rákóczi - Erzsébet hídon, egészen Kelenföldig, a Camponától meg a 47-es jönne be egészen a Nyugatiig, vagy a Lehel térig. Így bagojj is örülhet, mert most már három nagy bevásárló központot is fel tudtam fűzni két villamosvonalra, és még ott van a Skála is!!! :)))

Üdv:
John Howard

Előzmény: szega (707)