nyman Creative Commons License 1999.11.10 0 0 27
Kedves BE,
Ugy gondoltam, hogy itt valaszolok a mail helyett, hogy kicsit emeljunk a topikon. A tobbiektol bocs, ha kisse off. Meg az egesz rolam szol, ugyhogy akit nem erdekel PgDn. Lehet kicsit ontomjen. :)

Szal, hogy mit csinal egy kornyezetvedo mernok? Jo kerdes, mert eddig ahol dolgoztam mindig az elso diplomamat (a gepeszmernokit) hasznaltam. Olyan komoly problema meg nem volt, hogy ne tudtam volna azzal megoldani. Manapsag szinte minden tevekenysegnek van kornyezetvedelmi oldala, ugyhogy szerintem jol eladhato. Svedorszagba azert tanulom ezt, mert mikor megpalyaztam az osztondijat (harom prosza volt), akkor ez a terulet kiemeltebben tamogatott volt a kiiras szerint, igy ugy gondoltam nagyobb az eselye. Ugy erzem, hogy a kesobbiekben sem ez a tudas adhato el, hanem azok a kepessegek, amiket felszedtem. Jo angol nyelvtudas, prezentacios kezszeg stb. Meg egy eve problemat okozott kialni eloadni valamit angolul. Most mar akar fel oraig is tudok beszelni a "semmirol". :)

Az orosz nyeltudas meg az altalanos orosz tagozatbol es kozepiskolabol. Ugyhogy olyan is. Mar egyebkent kisse sajnalom. A mult heten egy bulin negy orosszal ultem egy asztalnal. Sajna ez a tudasom mar ugy megkopott, hogy egy pohar bornal tobbet mar alig tudtam kerni oroszul. Meg jo ha 5%-ot elkaptam a beszelgetesbol. Bar az egyik lany megdicserte a kiejtesemet :)

Mire gondolsz, hogy kinti elet? Beilleszkedes? Suliba jarok, ugyhogy jelenleg diakkent tengetem az eletem. (Az osztondijbol nem tul rosszul) Rengeteg embert hallok panaszkodni a svedekrol, de spec. nekem nincs veluk semmi bajom. Mindenesetre a barati korom tobbnyire mas nemzetek kepviseloibol tevodik ossze. Az egyetemen nincs is masik magyar. En vagyok az elso, aki a nemzetkozi master programok torteneteben beirta Magyarorszagot az evkonyvbe.

nyman

Előzmény: buta Elizabeth (24)