informer0707 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 49952

Akkor sajnos mégsem lesz semmi a fogadásunkból, mert pont az ilyen szintű részletekbe menést szerettem volna elkerülni :( Már a méret és a súly megváltozását sem igazán értem, különösen nem, ha KÖNNYÍTENIÜK sikerül rajta: ha sikerül LEO-ra feltolni egyben a 70 tonnát 100%-ban visszanyert 1. és 2. fokozattal 2030 előtt, akkor szerintem tökmindegy, hogy 10%-kal nehezebb vagy könnyebb rakétákkal érik ezt el, legfeljebb kicsit több/kevesebb methalox fogy, de ez a LEO-ra jutás költségének drasztikus csökkenését NAGYON minimálisan befolyásolja...

Másrészt nem is biztos, hogy ez a meghiúsulás akkora baj, ugyanis átgondoltam a peremfeltételeket, és van egy olyan pont, ami óriási rizikót rak bele a teljesítésbe, pedig nem is műszaki: ez maga Elon Musk személye. Mert ha őt 2030 előtt bármilyen baleset/betegség/stb. éri (sajnos nem irreális scenárió: pl. lelövi egy merénylő, akinek egy rokonát egy önvezető módban futó Tesla gázolta halálra, na meg az időnkénti 24 órás folyamatos műszakjai sem a hosszú élet zálogai), és nem erőlteti tovább a StarShip fejlesztését, akkor tutira bebukik a projekt és az én fogadásom is, hiába lenne akár képes a SpaceX technológiailag megvalósítani azt. 

Előzmény: Platon (49810)