metalex Creative Commons License 2021.05.20 0 0 37985

 

Köszönöm !

Ó, nem ilyen nagy léptekben gondolkodom ! :-)

Faragok egy profi hordozható "boom boxot", amiből vagy 20 éve hiány van az audio piacon.

Illetve a most gyártottak nem felelnek meg a kritériumoknak.

(ami elfogadható lenne méretben, minőségben az irreálisan drága)

Több soros kijelző, normális hang-mélyekkel, hordozható, hogy le tudjam vinni az alagsorba.

A cél, hogy a hosszó évek óta felhalmozott digitális zenét végre normálisan tudjam hallgatni, ne laptopról.

Jó lett volna - az előlapi szimmetria miatt a kozép-és magssugárzól alá oldalanként berakni egy-egy mélyet is-kinézet rulez.

Na bumm, most középen lesz egy mély.

A kérdés is onnan eredt, hogy hiába piszkálgattam a régen oly nehezen megszerzett tudásomat, de nekem sem jutott más eszembe, egy csatornára vonatkoztatva, mondom hátha. A négy mély hsz furcsa lenne az előlapon.

De nem, nem fejlődött a technika az elmúlt 30 év alatt ebben a kérdésben :-)

Szóval semmi nagyszínpad, csak egy kis maszekolás otthonra.

Egyébként egyszer sikerült szélessávú hanfalakkal összepárosítani egy Audio Lab Sub-ot és én is meglepődtem, hogy azokkal nagyon jól szólt együtt !

Valahol írtam is erről.

Valszeg pont ott erősített rá a szélessávú hsz-ekre, ahol azok kevesebbet tudtak, az alsó freki tartományban.

Na most itt is ez a cél. Ne üvöltsön, ne nyomja le a tetőt, csak normál hangerőn legyen valami mélye is a rendszernek.

(lehet megpróbálkozom még a két csatornával egy hangváltó beiktatásával és akkor nincs szükség a harmadik sub csatornára, majd kiderül, hogy melyik változattal halgathatóbb a hangja.)

 

Előzmény: Jolida (37984)