Desert Rat Creative Commons License 2021.05.20 0 2 43231

Tagnap délután én is meghallottam Edmex kartácsot, aki mobilból volt Deutschlandból és jobb híján ilyen antenna(?) az autó tetején: https://www.pnihungary.hu/Albrecht-T27-CB-radio-antenna-60cm-6330 szabályos teljesítménnyel meghajtva. Nem mondanám hogy hírös volt az érthetőség (menet közben!), de voltak szép pillanatok. Nekem stabil  5/8-os AV170, először a mini 6110-el ami 8W, de meghallott az 1W-al is (R107T).  A közép 40 eléggé tele volt, a 18-ason próbálkoztunk, de ami csendesebb volt a 26.655 (alsó 12), ami Németországban szabályos (bizonyos Wikipédiás adatok szerint Hungaryban is oké, de én nem hiszek nekik).

 

Érdekes és kicsit szubjektív megfigyelés, hogy az R107 demodulációja jobb mint a 6110-é, határozottabb és zajmentesebb, annak ellenére, hogy a rádió érzékenysége kisebb.  R107-hez lehetne hozzákombinálni egy katonai hangszóró és zajzár egységet (majd egyszer írok róla), meg  egy kultúráltan visszafogott végfokozatot (erről majd nem írok). Egyre erősebb a meggyőződésem, hogy az FM üzemmódhoz az egyik legjobb készülék.

 

Előzmény: Desert Rat (43227)