Grundomat6 Creative Commons License 2021.05.19 0 0 17344

Nagyjából úgy tudnám meghatározni, hogy kb. 3 cm szárvastagság fölötti fajtákat keresnék és méretben nincs felső határ.

Szép nagy területem lesz, szeretnék egy ligetes részt kialakítani, illetve ha már lesz bőven, akkor tervezem majd a szárak használatát is, pl. növénykarónak, esetleg kisebb fóliasátor váznak, vagy ha már tényleg lesznek erős, vastag szárak, akkor egy fillagória vázát is megpróbálnék kialakítani bambuszból. Talán én kevésbé, de a női részleg biztosan kipróbálná a rügyeket étkezési célra is.

De a gyerek is nagyon rakoncátlan...

Volt valamelyik fajta amiről  azt írták, hogy a kedósok gyakorló kardja készül belőle, illetve a másikat meg is találtam Phyllostachys angusta a leírás szerint ebből is készítenek küzdő botokat.

Nálam nem ez lenne a célterület, de feltételezem, hogy ezeknek különlegesen erős szára lehet, ezekre például kíváncsi lennék

 

Cserélni még nem nagyon tudok, mert csak egy fajtám van, és azt sem tudom meghatározni, hogy milyen, de persze szívesen vásárolnék a fórumtársaktól is ha logisztikailag megoldható

Én Hajdú-Biharban élek, Békés, Szeged, néha Nógrád kb. errefelé szoktam mozogni

Előzmény: Nobody1 (17343)