Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.05.15 -1 0 121894

"Without a chime, when the switch closes the circuit, a short circuit would occur and cause damage to your Smart Video Doorbell."

 

Ez a mondat arról szól, hogy ha közvetlenül rákötöd a feszültséget, akkor a gomb megnyomása zárlatot okoz az áramkörben, mert gyakorlatilag rövidre zárja a tápot. De ezt már éni is írtam.

A "chime module" nevű külső (szerintem) kondenzátor egység sorba kötése viszont nem teszi lehetővé (megakadályozza) ezt a rövidzárlatot, mivel csupán annyi áramot enged át magán, amennyi a készülék energiaellátásához szükséges. Tehát ez a "chime module" szükségtelenné teszi a csengő részvételét az áramkörben.

 

Idézek én is egy angol mondatot, persze nem a termék gyengeelméjű honlapkészítőitől, hanem egy valódi műszaki embertől:  "Don’t forget to fit the chime module, even if you don’t have an internal chime."

Lefordítva a VALÓBAN használható műszaki leírások nyelvezetére: ne felejtsük el bekötni a chime modult még akkor sem, ha amúgy nincs semmiféle csengő az áramkörünkben.

És lehet, hogy az interneten még száz másik helyen is le van írva ez (kivéve persze a termék honlapján :)

Előzmény: Törölt nick (121877)