Lukréciaszanti Creative Commons License 2021.05.06 0 2 813

Sziasztok, nagyon sajnálom Ettika ami veled történik. Ajánlom figyelmetekbe, hogy egy dietetikust keressetek fel. Én a múlt héten voltam, és nagyon hasznos volt. Kiderült, hogy mindent rosszul csináltam!!! Ő össze állított egy étrendet és aszerint táplálkozom, azóta éhes sem vagyok annyira és annyiszor. Átbeszéltünk mindent, és kiderült, hogy az éhség érzet is amit éreztem, az nem is az volt, hanem a savam. Így elkezdtem újra reggelente 1 savlekötőt használni és bevált. Emellett napi 2-3 liter vizet fogyasztok. Ez nagyon fontos! És ami a legfontosabb kidrült, hogy nem is lehet szilárd ételeket fogyasztani. CSAK PÉPESET! Azt mondta a doki, hogy szerencsés vagyok, hogy nem lettem idáig rosszul a szilárd tápláléktól. Talán ez lehet nálad is a probléma Ettika. Nem könnyű csak pépeset enni, estére feszkós is vagyok, de valamit valamiért. A cukor egyáltalán nem hiányzik, se csoki se semmi édesség, csak a tészta félék.  Még a vitamint is szirup formában kell bevinni, úgyhogy gyerek multivitamin szirupot iszok, mondjuk azt elhibáztam, hogy nem néztem, hogy abban is édesítőszer legyen. Egyelőre -6 kg járok. Az elején ugye lement ez a 6 kg, de aztán, hogy elkezdtem normálisan enni visszajött 1 kg. És most újra lement 1kg, és ha be tudom végig tartani a dietetikus tanácsait akkor el is fogom érni a célomat ez biztos. Mert óriási változás ez az étrendemben ahogy, amit és amennyit most eszem. Nekem legközelebb a ballon kivétele után kell vissza menni a dietetikushoz, hogy össze állítsa az új étrendemet, és ha esetleg nem értem a kívánt súlyt akkor a további teendőket átbeszéljük. Én amikor belevágtam tudtam, hogy ez nem csodaszer csak egy segítség, és tudtam, hogy drasztikus változtatásokra lesz szükség. De legalább belátható határidőn belül eljuthatok oda amit mondjuk nélküle 2 év alatt érnék el. El kell szánni magunkat, különben nem megy! Van egy ismerősöm akinek csőgyomor műtéte volt, az sem könnyebb, neki is az első fél évben csakis pépeset lehetett enni. És ha már belevágtunk akkor ba**** meg csináljuk végig, tegyünk bele apait anyait! Ezekkel a sorokkal amúgy magamat is stuffolom, mert hát na, nem könnyű..