v_attis Creative Commons License 2021.05.06 0 0 119947

Nem, nincs megoldva. Vezeték nélküli  a termosztát, sokáig ott volt. Amíg fűtött a radiátor egész jó volt, de ha lefeküdtem az ágyra, akkor is éreztem, hogy áramlik rám a hideg.

Innen indultunk ha visszaolvasol. Nem az a baj, hogy hideg a víz a radiátorban, vagy kicsi a radiátor, hanem az, hogy van egy egész fal (és annak a két szomszédos fala egy-egy szakaszon) amiről úgy jön le a hideg mint valami függöny.

Az alapterületre pontosan háromszor ekkora szobában egy 140 centis radiátor van, ezen felül hatalmas ablak + erkélyajtó és mégis tartósan meleg.

A harmadik szoba pont kétszer akkora, mint a pici, de csak 20 centivel nagyobb a radiátor és ez a leg melegebb szoba.

 

Itt a betongerenda és az azt támasztó falazat a probléma, illetve a vizes blokkot sem tudom milyen tégla választja el a szobától, de van egy sanda gyanúm, hogy nem B30-as.

 

Ezért ezeket a falakat fel kell melegítenem. Szándékosan nem gondolkodom a tárolók szigetelésén, mert még akkor ott marad a felülről érkező hideg amit a gerenda továbbít(hat) + a vizes blokk aknája, tehát fél megoldás lenne még mindig.

 

A falfűtésnek utána kell még néznem, valamint a Multipor is szimpatikus. Mindösszesen kb. 12nm falfelületről beszélünk.

Előzmény: peterch (119945)