elbéjé Creative Commons License 1999.11.03 0 0 541
Én5. Az utolsó kérdésedre: az a baj ezzel a dologgal, hogy ki kulturáltabban, ki zsigeri gyűlölködéssel, de valamiféle társadalmi felelősségérzetbe óhajtja csomagolni a végül is valóban rasszista kimenetelű megoldás-ötleteit erre a kétségtelenül létező problémára.Nekem természetesen nem lehetnek "ötleteim" a cigány-kérdés megoldására, mint ahogy neked sem, ha csak nem vagy szakember. Nekem csak arra lehetnek ötleteim, hogy én mit tehetek az ügyben, illetve, hogy én mivel próbálnám segíteni ennek a népcsoportnak a beilleszkedését. Az itt feltűnt ötletek engem leginkább arra a rendkívül felelőtlen szülőre emlékeztetnek, aki folyamatosan hülyézi, bántja a gyerekét, majd amikor az elvadul tőle, akkor rajta kéri számon az egész történetet. ( van ilyen) A "magyar" többségi társadalom a rendszerváltás óta mindent megtett, hogy "elvadítsa" a romákat, tette ezt mind verbális megnyilvánulásaiban, mind az át nem gondolt, felelőtlen intézkedéseivel. A baj megtörtént: a csoportot teljesen margóra szorították, ahonnét ők már csak kiabálni tudnak, és a maguk módján próbálnak megélni valahogy. Mi pedig ítélkezünk és egyre vadabb (és embertelenebb) ötleketet agyalunk ki, de nem ám az ő, hanem a mi védelmünkben. Ami pedig a kádári időkre való hivatkozásodat illeti: a romák akkor segédmunkákból, munkásszállón lakva meg tudtak élni valahogy, és akkor még senki sem akarta kiirtani őket. Azt gondolták, hogy ez elég nekik, nem érezték szükségét, hogy egyetemet végezzenek, volt ennivalójuk és fedél a fejük felett. Van akinek ez elég, szíve joga, hogy így döntsön. És akkor még azt sem tudhatták, hogy pár év múlva ezt is ellenük lehet fordítani.
Előzmény: én5 (539)