én5 Creative Commons License 1999.11.03 0 0 539
ez már kétszer is elhangzott, bárki hozzászólhat szakértő híján, hogy mi a véleménye, mert szokás szerint az ilyen kérdések itten megválaszolatlanul maradnak :(

szeretném megkérdezni, hogy a kádár-rendszerben, amikor minden 2 forintba került és tényleg ingyér volt az oktatás, és mindenkinek volt munkája olyan amilyen és senki nem keresett túl sokat meg túl keveset se, szóval amikor amúgy mindenki el tudott lenni mint a befőtt, miért nem termelődött ki egy cigány értelmiség, vagy egy gazdasági/műszaki/tudományos szempontból képzett gárda a cigányságon belül?

más.....
LBJ
írod:
Lehet, hogy ha nem vagyok képes "normálisan" felnevelni a gyereket, akkor arra sem vagyok képes ( mert mondjuk neveltetésemnél, a társadalomból kora gyerekkorom óta való kirekesztettségemnél fogva nem vagyok jól szocializált) akkor arra sem vagyok képes, hogy ezt felmérjem. És akkor mi van? Ezt majd eldönti helyetem a "társadalom"? Meddővé tesz? Megtiltja, hogy szüljek? vagy mi?

noshát, más tekintetben ha nem vagy jól szocializált, a társadalom a lehető legnagyobb szigorral, az erőszakszervezeteket is bevetve megtorolja ezt, légy bármilyen országban bármilyen etnikai hovatartozású...
ezt a szigort - szerencsére - a gyermeknevelés tekintetében nem alkalmazzák, mert az embertelen lenne.......kivéve egyes túlnépesedett országokat, ahol valóban ördögi módszerekkel akarnak véget vetni a népesség növekedésének, mert már akkora a gáz, hogy csak na (ld Kína)

de kérdésem, hogy te azt mondod-e, hogy mindenki képességei szerint? ha hüje vagy (általános alany) és nem bírod felfogni ésszel, hogy annak a gyereknek szar lesz, mert nem kap kaját, és barbie babát (szimbolikus), neked is szar lesz, mert eggyel több szájat kell etetned, és szar lesz az országnak is, mert eggyel több embert kell a csak úgy materializálódott pénzek felhasználásával fenntartani, akkor mi van? mindenki csukja be a szemét, és tegyen úgy, mintha ez rendben volna?...

ha nem, szerinted milyen eséllyel lehetne felvilágosító kampányt indítani a túlságosan magas gyerekvállalasi kedvvel, viszont ehhez mérten szűkös forrásokkal megáldott társadalmi rétegek körében, és szerinted hány másodperc múlva sütnék rá erre a kampányra a rasszista bélyegzőt ebben a végtelenül hipokrata légkörben, ami itt uralkodik?