nyman Creative Commons License 1999.11.03 0 0 537
Azt lejjeb is leirtam, hogy nem ertek en sem teljesen egyet ezzel a szuletesszabalyozassal, csak par gyakorlatra szeretnem felhivni a figyelmet. Ezert nem ertem figyelot, hogy mit fajbiologiazik itt. Az onkentesseg alapfeltetel.

OFF
A jelen helyzetembol kifolyolag eleg un. multikulturalis kornyezetben vagyok. Heti rendszeresseggel husz, harminc nemzet kepviselojevel valtok szot. A mult heten a cigany kulturaban valo latszolagos jartassagom ( :))) ) miatt, mar kaptam olyan kerdest, hogy cigany vagyok-e :). Plusz egy izraeli ismerosom szemeben nagyot nottem, mert ket cigany szot ismertem (gadzso, drom) es a filmveszvalon jo kozelitessel leforditottam harom film cimet.

Mar tobbszor hivatkoztam a del-afrikai helyzettel valo hasonlosagra. A feher osztalytarsaim csak ugy hivjak uj apartheid. Nehez ohhehasonlitani, rengeteg kulonbseg van ami a szituaciobol adodik, de ha mar itt egyszer belekevertuk az amerikai negereket, akkor erdemes neha az ott tortentekkel is parhuzamot vonni. Par eve hoztak egy olyan torvenyt naluk (mar lejjeb megemlitettem), hogy az adott teruleten a nepesseg aranyaban kell az egyetemre felvenni az embereket, illetve x letszamnal nagyobb cegeknel foglalkoztatotsagnak is reprezentalni kell ezt (x% zulu, y% xchosa, z% feher stb). Ez erosen emlekeztet engem a 30-as evek zsidotorvenyere. (De oket tenyleg ne keverjuk ebbe a topikba)

Na az elmult evekben a torveny hatasara a kovetkezo jelenseg figyelheto meg. A korulmenyek, eselyek romlasa miatt egyre tobb feher fiatal hagyja el az orszagot es keres munkat mashol. Viszont eszakamerikabol, europabol egyre tobb fekete megy oda, mivel a vegzettsegukkel es SZINUKKEL nagyon jo lehetosegeik vannak. Az ami abszolut ellentetes a mo-i gyakorlattal, hogy a kormany jelenleg a keves iskola es tanar miatt nem tud megfelelo felteteleket biztositani a tanulashoz. Ugyanis szinte mindenki TANULNI akar. Barcsak ilyen problemaval kuzdenenk a ciganyokkal kapcsolatban..
ON

Előzmény: névtelen (536)