névtelen Creative Commons License 1999.11.01 0 0 436
Épp arra godoltam, hogy lerövidítve, a "drága" információt is megszűrve, szakemberek által megdolgozva, közérthető formába önteni az infót..
ahogy a népet is érdekli...

A cipőboltos hasonlatod: A vevőnek joga van arra, hogy tudja, hogy mit vesz és milyen minőségben.
Nem szeretem az amerikai életfelfogást, de valamiben igazuk van: számonkérhetik, hogy az állam mire költi az adójukat.
Az állami beruházások alatt pedig az adófizetők pénzét költik el.
Azaz: ahhoz, hogy mennyi cipőt adnak el, tényleg nincs közöd. De ha pl északra indulsz, s csizmát veszel, dönteni kell, hogy mennyire legyen "hidegálló", akkor nem mondhatja senkisem, hogy nincs jogod megtudni, hogy mennyi ott az átlaghőmérséklet.....

Ja: amúgy mi az a "populista"? Mert lepopulistáztál, de nem tudom, hogy ez mit jelent...

Ahhoz pl. tényleg nincs közöm, hogy hány PC-t hoznak be az országba, ha bemegyek az első boltba, s meg tudom venni.
A tömegközlekedés olyan, mint amikor az állam az adófizetők pénzéből megvásárolja a tömegközlekedés fejlesztését. Vagyis, az áru maga a rendszer, s a vevőnek joga van tudni, hogy mit vesz....Vagyis a "véleménykérés" nem a "cégek belügye", mint egy cipőbolti forgalom adata, hanem a "használati útmutató", amit a vevő, vásárlás előtt elolvashat (és ebben nincsnek benne a titkos "gyártási adatok", de a legfőbb paraméterek igen...).
Kicsit nyakatekert, érted, hogy mire gondolok...?

Előzmény: Törölt nick (383)