kisfo Creative Commons License 2021.04.14 0 4 49594

+++++  szerintem itt volt néhány nagyon jó hozzászólás Ványi NorbertVeszpremirtivi fórumtársaktól !

 

 

nekem is van bukom is, supra-m is, ami volt, hogy legnagyobb aranyu volt a portfoliomban - de azota "sikerült" leépítenie magát - ilyen ez!

 

en a diverzifikalast igen fontosnak tartom, nagyon max. 15%, inkabb csak 12%-nyi reszt kepvisel nalam barmilyen papír

 

ertekpapir portfoliomban 30db/féle 1% feletti, 7db/féle 5% feletti elem van, 2db/féle elem van 10% felett (de 12% alatt)

 

van 5féle széles ETF-em, 6 egyedi reszvenyem (összesen 10%-nyi), különbözö alapjaim, allampapirom

 

a supra maximuma 2019 elejen 11% volt, jelenleg 7% alattra dolgozta magat (regota nem vettem, el sosem adtam) 

 

 

nagyon fontos a sajat helyzethez igazodas minden szempontbol:

- felhalmozasi fazis ? eleje, közepe, vege ?   (mondjuk 25? 35? 45? ...65? éves)

- cél ? tervezett nagyobb kiadások kb. mikor ?

- nyugodt alvás megvan ? ha a felhalmozott X része (20-30-40-50-...) huss "momentan" eltünik mit okoz ? ..komoly eletbeli valtozas, vagy "csak" a papiron latott ertek valtozik ? ... 

 

mas jo egy 70 évesnek, egy 35, 50 evesnek, mas jo annak, akinek (még!!) szamitanak a penzen megvehetö dolgok (vs. anyagi leginkabb a biztonsaghoz vagy szabadsagerzethez kapcsolodik)

...