windproof Creative Commons License 2021.04.12 0 0 167770

“A facebook-csoportokat látva, igen jelentős hányad nepperkézen van.“

 


Az adok-veszek csoportokat elnézve én is ezt érzem (és nagyon jól látszik, hogy kik azok, akiken keresztül az AD valójában teríti a termékeit, mert kb mindig mindenből van nekik eladó fóliás, hordatlan darab, 20-30%-al a bolti ár felett, alig megkezdett garanciával). 

 

Másrészt, követek külföldi FB csoportokat, ahol átlag emberek beszélgetnek órákról, rengetegen postolnak fotókat mi van ma rajtad/mit vettél ma témában, vagy a gyűjteményükről, és ezek alapján mindig az merül fel bennem, hogy vagy mindenki hamisítványt mutogat, vagy a világ egyes részein nincs is semmilyen hiány, legalábbis nem komoly. A FB profilok szerint teljesen átlag emberek villantanak 3-4 darabos gyűjteményt, talán a Daytona az egyetlen ritkább darab (azért abból sem kell órákat keresni, hogy feljöjjön 1-1 a hírfolyamban, de a OP-DJ-Sub vonalon eszméket mennyiséget látni). 

Nem tudom, hogy annak az évi kb 850ezer darabnak az elosztása ennyire aszimmetrikus, de mintha ebből a vonalból nem igazán lenne komoly hiány a világ egy részén, még akkor sem, ha pár hónapot, fél évet eltöltenek a várólistán, ami szerintem kb annyira az élmény része lassan, mint az, hogy bizonyos éttermekbe sosem tudsz azonnal asztalt foglalni, inkább felhivnak pár órával később, hogy csak neked, csak most sikerült 😀

Előzmény: _BP__ (167767)