Köszi, hogy előástad ezeket a dokumentumokat:)
"Csodálatos" megállapításokra képes a bürokrácia! Még ha belesárgulnak az erőlködésbe, akkor is "bebizonyítják"...
Az OKA2018 adataiból nem az tapasztalható, mint amit az államtitkár aláírt:
1. Újszász közigazgatási területét nem érinti az M4 nyomvonala. Mégis valamiért kapott csomópontot...
2. A 3119. út forgalomnagysága nem alacsonyabb mint a 3122. úté!!!
A döntéshozót vagy félretájékoztatták, vagy...
látható az adatokban egy trükközés!
A 3119. úton 2 szakaszt mértek: 0-13 km a 4. főútig elkerülőig tart, ezen 1645 jármű haladt.
13-17 km 4. elkerülőtől Abonyig tart, ezen 1064 jármű haladt.
Nyilvánvalóan azért, mert az elkerülőn haladt kelet felé/felől mintegy 600 Újszilvási, Tápiósági jármű.
Ezért csak a 0-13 km közötti volumen jelzi a valós igényt. (Egységjárműben kevesebb tehergépkocsi)
A 3122. úton is érzékelhető különbség: 0-4 km Abony- 4. főút elkerülő között 952 jármű haladt.
4-9 km a 4. elkerülő és 3118. út között 1580 jármű haladt.
https://www.google.com/maps/dir/47.2198725,20.0186432/47.2577659,20.0479967/@47.2407328,20.0189539,13z/data=!4m2!4m1!3e0
3. Abszurd érvelés, hogy a pihenőhely miatt nincs elegendő hely a csomópont megépítésére. (Példák sora bizonyítja: vannak csomóponttal kombinált pihenők)
4. Jelenleg éppen megbízást adtak a hiányzó csomópont tervezésére.
De, ha már részleteztem a 2 utat, legyen itt a 401. út környezete is:
A 40. út (mostmár ismét 4.) forgalma
Cegléd felől 2692 ebből 244 tehergépkocsi
Abony felől 3853 94 tehergépkocsi
401. út 1997 232 tehergépkocsi
Nem nehéz belátni, hogy Cegléd (441. út) felől meghatározó a teherforgalom, Abony felől erősebb a személyforgalom.
Ezért lett volna jobb és hasznosabb a Kengyeldűlőn kialakítani a csomópontot:
https://www.google.com/maps/dir/47.1923547,19.9224967/47.181694,19.8929041/@47.1923448,19.9024817,14z/data=!4m2!4m1!3e0
Összesítve: durva "valósághajlítás" történt, amelynek egyik meghatározó oka, ahogy írtad:
"helyi kiskirályok kakaskodása, nem hallatszik annyira mint a nagykutyák acsarkodása"
Például egy "kisebb" ok, mint a Mohácsi-híd:
https://www.google.com/maps/dir/47.27924,20.072968/47.2200824,20.0186721/@47.274185,20.0609466,5893m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0