ccsa Creative Commons License 1999.10.27 0 0 242
Mr. Spock,
"Rendkivul ritkanak talaltam azt az esetet, amikor a beteg tenyleg rendelkezett egy elfogadhato tudasszinttel, ami egyaltalan nem meglepo, hiszen az orvostudomany nemcsak hogy komplex, de ugyanakkor tele van sotet nehezen megertheto (meg az orvos szamara is) teruletekkel is"
Nagyon nem tetszik, hogy igy tulmisztifikalod az orvostudomanyt, mintha ez a tudomany es csak ez lenne olyan, amit csak a kivalasztottak kepesek felfogni. Veled egyutt tobb millioan vegeztek el az orvosit es bizony nem egy sokkal hulyebb volt/van koztuk, mint egy atlagos beteg vagy topic-olvaso. Es bizony kozgazdak, jogaszok, programozok, tanarok, teologusok, festok stb. is vegeznek iskolakat, amiket te nem vegeztel es az o szakmajuknak is van olyan resze, amit egy nem szakmabeli bizony nehezen fog fel, ami "komplex", "sotet". Megis nekunk el kell fogadnunk, hogy te mindenbe belebeszelhetsz, mert kompetensnek erzed magad, de mi bizony nem foghatjuk fel, amit egy orvos meg tud tanulni. Kozlom veled, hogy Mo.-on is jegyzetboltokban hozzaferheto minden konyv, amibol az orvostanhallgatok tanulnak es hidd el, hogy amit ok fel tudnak fogni, azt pl. en is. Ellenben te akarmennyit is erolkodsz azzal, hogy ugy allitsd be, mintha mindent tudnal (raadasul mindenkinel jobban) a szulesrol, sose fogsz annyit tudni, mint egyetlen no, aki maga vegigcsinalta, megha pofatlanul azt is irod, hogy "megszultem a gyereket", hat bizony nem.

"Mindegyiknek megvan a helye, ideje, egyedi indikacioja, es eszerint van elbiralva."
Kivancsi vagyok, hogy pl. annak a burokrepesztesnek, amit szerdara Yv rokonanak igertek be, milyen indikacioja volt tegnap. Hiszen csak pentekre van kiirva, vagyis szerdaig csak 4! nap +adtak, holott a szamitas siman elterhet 14-el is. Azt meg hogy lesz-e mas indikacio ugye nem tudhatja elore, megis mar tegnap tudta, hogy akkor "szulnek". Megjegyzem a tobbi burokrepesztesnek is ennyi indoka volt. Orulok, hogy ha te ezt nem igy csinalod, de jo lenne ha beismerned az elhangzottak alapjan, hogy itt ez bizony igy megy.

A koldokzsinorba valo beletekeredes kulon fejezetet erdemel, majd osszeszedem magam.