FERENSZ Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2295

Ixo Mercedes 200D:

 

 


Ismerős volt nekem a kicsike, de mégsem.
Egyrészt mert a retró újságos ugyanez a példány, másrészt ennek más a csomagolása és látszik hogy a kivitelezése is.
Először azt hittem Minichamps vagy ilyesmi, de aztán elvetettem - bár erős volt a gyanú - de utána még talán a Schuco volt amire gondoltam.
De nem...
Ixo a kicsike.
Mint tudjuk az Ixo csinálja a DeA modelleket is, vagy legalábbis vannak közös gyermekeik.
Rákérdeztem a csávónál hogy mennyi - persze angolul kezdett el magyarázni hogy mindjárt jön a tulajdonosa - addig én kicsit odébb nézelődtem.
Mikor visszatértem oda említette és már hoztam is el.
Teljesen korrekt árban volt.
Noha én a régebbi példányokat nem kedvelem annyira, mert nem az én formai ízlésemnek megfelelő, azért ezt nem tudtam kihagyni.
Előzőleg pont egy fehér volt amit kiszúrtam a Mercedes sorozatos kiadásban, de annak magas volt kicsit az ára számomra.
Így akkor inkább ezt a feketét zsákoltam be.
Mondjuk elképzeltem hogy milyen lenne a fehér és a fekete egymás mellett, afféle a jó és a rossz párosításban bemutatva :D


Elől csodálatosan szép üveglámpákat kapott, melyen még a rovátkák is látszanak és szépen a helyükön vannak nem ferdék a berakás miatt vagy ilyesmi.
Alul a kis krómos elemre festve osztva a - gondolom - helyzetjelző és irányjelző párosok.
Krómos hűtőmaszk, benne a rovátkás rész feketére csinálásával.
A kis embléma szinte kötelező felszereltség :D
A német rendszám jól megadja a feelingjét is.
Króm visszapillantó és kis antenna.


Hátul szép piros üveglámpák, széleken sárga irányjelzős festéssel.
Kis króm 200D típusjelzés és Merci embléma.
Szép a fecskefarkat kiemelő festés is.


És akkor most nézzük meg az újságos változattal együtt.


Látható hogy teljesen ugyanaz a kettő, de mégsem.
Ugyanis jönnek a különbségek.
Leginkább ami feltűnik elsőre az a belső, mivel a mostaninál remekül dominál a fekete-piros kombó.
De a másik hogy az újságosnál kis krómos elem a lámpák alatti rész, a lámpák is egyszerűbb sima üvegből vannak kialakítva, mintha a Merci embléma is kissé más lenne, a hűtőmaszk teljesen króm, más a rendszám ami persze így nem adja meg azt a feelinget.
Ami viszont pozitívum - vagy épp hiba? - az a lámpa-hűtőmaszk közötti ezüst csík festés, ami érdekes módon az igényesebb változatnál nincs.
Vagy talán ezzel akarták kicsit feldobni az újságos változatot?
És persze nincs az antenna.


Oldalról láthatjuk hogy itt is akad különbség.
Az újságosnál nincs a tető peremén futó csík festés, ellenben az igényesebb változaton fehér a gumik belső peremének széle, és az ablakkeret festés is finomabb, vékonyabb a modellen.
Kilincsfestés természetesen mindkettőn van.
A mostani igényesebb példányomnál van egy pici festés hiba a far részén mint látható, de ennyi belefér.


Hátulról szintén feltűnnek a különbségek, amik leginkább a lámpákon látható.
Az újságosnál szintén krómkeretbe ágyazva, de sima pirosat kapott, vékonyabb kissé a lámpák felett-alatt futtatott csík díszítés, nincs ráadásul a fecskefarkaknál felfuttatva, ugyanakkor pedig kissé fentebb helyezkedik el és festve van az embléma és a típusfelirat is, míg az igényesebb változatnál kis krómos kiegészítő.
A kipufogót is érinti a változás, mindjárt ki is térek rá.


Itt láthatjuk a belsőt, mely ordít hogy ugyanaz, de mégsem.
Az újságosnál sima egyszerű, a mostaninál piros, fekete padlózattal és kiemelt ajtó fogantyú festéssel.


Alvázat illetően szintén ugyanaz, annyiból hogy természetesen az újságoson más a gyártó és a típus felirat, ki van rajta emelve a kardántengely ami végig van futtatva a kipufogót érintően is és a kipufogó végére kapott egy kis ráillesztett króm csonkot :D
Amúgy meglepődtem mert Ixo létére - egyaránt mind a kettő - normál csavarozással van rögzítve.


Műszerfalat azt hiszem kár lenne említenem, de ha már itt tartok jöjjön.
Az újságosnál sima egyszerű fekete műanyag, de legalább a kormány olyan amilyennek lennie kell.

 

Míg a mostaninál igényes kialakítás.


Úgyhogy én amondó vagyok hogy van egy bizonyos szint ami alatt inkább ne hozzunk ki egy modellt.
Bár a Mercedes mint márka és mint az autói olyan szépek és impozánsak - legalábbis ezt a régebbi típust illetően - hogy még egy gyengébb újságos kiadású modellben is tekintélyt parancsol és elegáns.
És noha anno én is megvettem ezt a Mercit amíg futott a Retróautók újság, akkor inkább legyen kicsit drágább, de legyen megadva a módja.