Winesoul Creative Commons License 2021.04.04 0 0 85647

BZoli azt szeretném kérdezni tőled, mint somlói borásztól, hogy mielőtt a Kreinbacher kijött volna anno tizenpár évvel ezelőtt a syrah-val mennyire volt jellemző a borvidékre a vörösbor készítés vagy akár az, hogy rosét készítenek Somlón?

 

Mivel a Kreinbacher roséjáról írok egy beszámolót és nem szeretnék hülyeséget írni. Mert lássuk be sokak fejében Somló=fehérbor, de kóstoltam már a Kreinbacher-en túl a Jász Laci-tól is már, meg tudom, hogy a Kőfejtő, a Várkapitány is palackoz vörösbort. A másik, amin sokszor gondolkodok, hogy az amennyi pénzt a borvidékbe belefeccölt a Kreinbacher nem történt volna meg vajon hol tartana Somló? Régebben nem volt annyira felkapott a somlói nem? Jó oké juhfarkot alkalomra aji-ba vásároltak a friss házasoknak, mert, hogy nászéjszakák bora meg hasonló hülyeségek miatt, de nem volt trendi nem?  Ami fix, hogy pezsiben szépet alkottak és kicsit jobban is megy a hazai tradicionális pezsgők között, bár ha magamnak választok akkor Demeter Zoli pezsgőit részesítem előnyben.

 

Marha kíváncsi vagyok egy helybéli véleményére és természetesen válaszodat bizalmasan kezelem és használnám fel ;)

 

De bárki mástól is szívesen veszem a meglátásokat, mert sokat tanulhatok belőle.