Güsziológus Creative Commons License 2021.04.04 -1 1 74000

Kapos-hegyháti Natúrpark

 

Még a járvány első hulláma tombolt, amikor először körülnéztünk a környéken (autóval), azóta sok víz lefolyt a Kaposon.

Az elmúlt hónapokban, a járvány ellenére sikerült jó sok utat felmérni, de a fordulat csak nemrég következett be, teljes hosszában fent van a TUHU térképén az új útvonal, a Döbrököz - Nagyhajmás közötti SÁRGA. Egészen pontosan csak részben új, hisz egy szakasza a régi PIROS.

 

Ez egy regionális útvonal, vannak kiágazásai (S3 és S4), és a változások következtében ez a legrövidebb út a tanösvényhez (PQ).

Az útvonal vége Nagyhajmás, ez egy pici település, nem zsákfalu, de közvetlen buszjárat nincs. Érdemes felfedezni!

 

A natúrpark alaposan átszervezte a turistautakat (Tolnai PIROS), sok-sok kilométer megszűnt, sok új létesült.

Tervezek még 1-2 felmérést, de az a lényeg, hogy van alapos helyismeret, sikerült megismerkedni a közlekedési lehetőségekkel. A legfontosabb a közvetlen vasúti közlekedés, nem gyors, de stabil, kényelmes szerelvényeken lehet eljutni Döbröközre, ütemezett a menetrend. Viszonylag jó a buszközlekedés Döbrököz és Dombóvár között, onnan ugyebár meg van IC.

 

Szerintem érdemes felfedezni a környéket, amit én tehettem, azt megtettem.

 

Talán nem felesleges az alábbi honlap.

http://www.kaposhegyhatinap.hu/kapos-hegyhati-naturpark

 

Találtam részletesebb dokumentumokat is, naprakész térképről nem tudok.

Szép túrákat mindenkinek!