Bölény Creative Commons License 1999.10.24 0 0 111
"Ha muszaj akkor muszaj, de a Bajcsy-Zsilinszki utbol es az Ulloi utbol kar volt autopalyat csinalni. A Rakoczi ut milyen jol mukodik, talan a rettenetes 7-es buszos forgalom miatt is."

Ember, magadnal vagy?! :-))) A Rakoczi ut jol mukodik? Az meg hetvegen ebedidoben is csaknem zsufolt, de probalj meg rajta hetkoznap akarmikor vegigmenni! Azert az nem egy kultur modi, hogy a varos fo utoereit jol leszukitjuk, aztan szivjon az autos. Ha olcso es jo a tomegkozlekedes (vegyuk ide a taxit is!), akkor ugyis csak a baromforma ul kocsiba.

"Adjuk vissza a felszint az embereknek es a kozforgalmu kozlekedesnek, az autosok meg menjenek ahova akarnak, kifele a varosbol."

Osztan hogy a jo feszkesfenebe' jut ki szerencsetlen autos a belvarosbol, ha le van szukitve az osszes kivezeto utvonal?! Akinek valami okbol kifolyolag megis kocsival kell mennie, azzal ne csesszunk mar ki, az Isten szerelmere! Tudom, hogy az ures utak forgalmat generalnak, de ha leszukitjuk oket, az autoforgalom nem lesz sokkal kisebb, max. tobbet szennyez a hosszabb allas miatt. Az Ulloi meg a Bajcsy jol van, ahogy van, ha autopalya, hat autopalya. A lenyeg az, hogy menni lehet rajta.

Vmelyik masik topikban (talan a Volanosban?:-))) volt mar egy vitam errol John Howarddal, meg a DBR-esben is, asszem Carpyval. Ismetlem magam:

el_a_kezekkel_es_villamosokkal_a_Rakoczi_uttol!!!

Tovabba el a gyalogatkelohelyekkel is. Igaz, hogy legtobb helyen a jelzolampa fazisaba beleferne, de mindegyik helyen van kanyarodo forgalom is. A gyalogok pedig ezt rendesen fel tudjak tartani. Az en szemelyes ellensegem pl. a volt Uttoro-aruhaz elotti lampa. Csak a joisten a megmondhatoja, hanyszor jottem arra Buda felol, de egy kezemen meg birom szamolni, hanyszor sikerult ott zoldet elcsipnem. Szerintem keves olyan szarul behangolt lampa van, mint az. Milyen jo lenne pl. ezt kivaltani egy alul/feluljaroval. Termeszetesen ehhez hozzatartozna az is, hogy a nehezen mozgokat mzogolepcso vagy lift vigye le/fel. (hasonlo igaz elleniranyban a Huszar utcai lampara is.)

Azert hogy ne csak flamebol alljon ez a hozzaszolas, a 67-esrol irottakkal maximalisan egyetertek. Telleg szuper lenne keregvasutkent vegigvinni a Thokoly alatt, egesz ki a Polusig, annak volna ertelme! A Thokolyt mar ugyis boven ideje rendbeszedni, lenne tehat mod a kozmuveket meg ilyesmiket arrebb pakolni.

Előzmény: Járaszája (103)