Bohóc70 Creative Commons License 2021.03.29 0 0 41684

Jogos észrevétel. Úgy látom, hogy a mostani hőmérsékletek mellett 700-2000 Ohm között kell lennie az ellenállásnak. Próbáltam 2k, 20k, 200k méréshatáron, de semmi.

 

Feszültséget tudok mérni 3 volt környékén, de az ellenállás kapufa. Vsz. bénán kérem, lehet, hogy ki kellene kötnöm a jeladót a működő rendszerből?

 

A jelenség egyébként továbbra is fennáll, hiába lőttem el tegnap a petárdákat:11-12 fokos külső hőmérséklet felett kb. jól mutat a kazán (egy fokon belüli az eltérés, most 15,5 vs 16 fok), ez alatt elmásznak az adatok, 1-2 fok külső hőmérsékletnél már 4 fokkal fölé mér a kazán.

 

És ezt következetesen. Gondoltam még arra, hogy csillapított hőmérsékletet mutat a kazán, de akkor reggel a valósnál alacsonyabb hőmérsékletet kellene látnom a hidegebb éjszaka miatt. Nem magasabbat, mint most.

 

Arra is gondoltam, hogy van rendszerben valahol egy kisebb, állandó 40-50 Ohm körüli ellenállás (hiba), aminek a kijelzésre gyakorolt hatása a magasabb ellenállás értékeknél kvázi eltűnik, az alacsonyabb ellenállás értéknél viszont már látható eltérést mutat. Ezzel az a probléma, hogy a hőmérés fordítva működik, az NTC ellenállása a hőmérséklet csökkenésével nő.

Előzmény: attila0325 (41683)