Zoom Creative Commons License 1999.10.23 0 0 3
007
Köszi a választ. De lehet hogy nem vettem ki pontosan. Mivel ebben a témában kezdőnek érzem magam megismétlem amit fentebb írtál a saját szavaimmal. Ha valamit félreértettem akkor válaszolj.
3 fajta léc és hozzávaló kötés létezik:
1. - Szlalom, keménykötéssel és síbakkancsszerű műanyag boardcipővel (hosszú karcsú léc)
2. - Freestyle, puhakötés hótaposószerű bakkancs amit kb 3 csattal kell odakötözni a léchez (rövid tömzsi léc)
3. - Freeride, kettő közti. A kötés és a cipő a fenti kettő valamelyike.

Na engem az utóbbi izgat a legjobban. Lehet hogy kezdőknek ezt lehet ajánlani? A hozzászólásodból azt a következtetést vontam le hogy mindenképpen meg kell válnom a sibakkancsomtól ha boardozni akarok. Ez eddig ok, de sajna nem értettem a freeride kötés és bakkancsleírásodat. Kicsit részletesebben is leírhatnád.
Láttam olyan kötést ami elviekben (de csakis elvi müködésben) ugyanolyan mint a síkötés. Tehát a boardbakkancs és a kötés kiképzése olyan hogy hogy felcsattintáskor csak bele kell lépni.Nagyon tetszik ez a megoldás. Ezt tavaly tél előtt láttam, de a francia hegyekben ahol tavasszal voltam egy szemet sem láttam belőle. Nem jött be a megoldás, vagy csak még nagyon új és drága?