istvant8 Creative Commons License 2021.03.27 0 0 33035

Sziasztok,

Néztem a Hertiage.com-ot. Van/volt néhány magyar arany. De ultra brutál liciteket tettek rá.

Mondjuk Bartók 500-as $1400-$1600 ra becsülve, ami reálisnak tűnik hazai viszonylatban De az élő licit el sem kezdődött és most $3300 (BP-al majdnem $4000).
De egy Semmelweis 1000-es BP-al már $5000-nél jár... Azért nehogy már egy Semmelweis 1000-es 1,5milló Ft-ot érjen... mert ledobom az ékszíjat. És még ezek nem végleges árak!

1907-es 100 koronás József (becsült: $6000).. Vége BP-vel: majdnem $11k = 3,3 millió Ft-ért ment el.

Régen sem voltak ilyen árak a HA-nál. Néha-néha benézek milyen áron mennek a magyar aranyak. De ez most brutál... 

 


Bár most nagyon írogatják, hogy ez most valami "The Paramount Collection" része... És hogy ennyire jelentős árverés még nem volt a HA.nál, meg ez valami különleges...

És ezek az érmék most olyan NGC-s tokban vannak, amin mind ott díszeleg egy "The Paramount Collection" felirat és logó.

Most az hogy milyen kollekció, és egy stempli a tokon indokol +50% vagy nagyobb felárat? Vagy ez csak Amerikára jellemző, hogy elnevezzük valaminek, és akkor már a "műanyag" tokozásnak is ára lesz hirtelen? Mert ugyebár az érme ami benne van az tök olyan mint a többi... 


Meg amúgy is? Mi ez a "The Paramount Collection"? Ez csak egy fantázianév amit a HA talált ki egy kis hype, és árfelhajtás miatt... Vagy tényleg valam neves kollekció része (volt)?
(Az tudom hogy réges régen volt egy Paramount International Coin Corp., de nem tudom ennek köze ven-e hozzá)