Sony Black Creative Commons License 2021.03.27 0 0 41667

Nem akarnám elbonyolítani, a szivattyútól félek, hogy a 12 radiátort és a magasságot 6 (m) bírni fogja-e.

 

Ugye most csak viccelsz? 30db radiátort is kiszolgál vígan a kazán szivattyúja! :D

Nekem 23db van fent összesen, ebből 18db DK 600x1400. 2db törcsi, és 3db DK 600x600.

 

A kazán általi szekunder szivattyú modulációt mindenképp elveszted, ha leválasztod a rendszert. Én nem tudok róla hogy van olyan Aristonhoz való szabályzó, ami képes összehangolni a primer szivattyúval a szekundert. Ha létezik is ilyen (majd az Ariston fan-ok segítenek) Akkor ahhoz okos szivattyút kell venni. Az meg kb itt kezdődik: https://www.kazanwebshop.hu/GRUNDFOS-Magna3-25-60-180-keringeto-szivattyu-PN10?gclid=CjwKCAjwr_uCBhAFEiwAX8YJgTexT4TzOsn3qq3jsIRpieKi6FJUErt_JVX25CSKdiNphvF0BJnn_BoCd6oQAvD_BwE

Szerintem nem éri meg ezzel germózni. Ha zárt rendszer nem kell leválasztani, ennyi.

Ha meg nyílt, akkor megveszed azt a szivattyút amit linkeltél és leválasztod, és fix fordulatra beállítod, ami a rendszerednek a legmegfelelőbb... 

 

 

Előzmény: Törölt nick (41661)