Senki Sam Creative Commons License 2021.03.24 0 9 23842

Én készítettem néhány épületet PLA-val nyomtatva, a terveket is én gyártottam FreeCad-dal. 'N' méretarányhoz készültek. Részben fantázia, részben fénykép alapján terveztem és lapraszerelten nyomtattam ki őket, majd jött a festés, ragasztás (Na mind kettő lehetene jobb). Igazán jó PLA ragasztót nem találtam, Az épületek falait és a tetöt belülről 3D tollal erősítettem meg (nem szép de legalább szilárd). Képet nem tudtam máskor sem feltölteni így itt egy link.

https://drive.google.com/drive/folders/1_FBzjCyHP2wF4iSpQ8_pvjrmS4GmaS6L?usp=sharing

 

Tudom közel sem tökéletesek, de én azért elégedett vagyok velük. A következők talán egyre jobbak lesznek. Szerintem főleg azért érheti meg tervezni és nyomtatni mert olyan lessz amilyet te szeretnél (vagy amit meg tudsz valósítani). Közel sem kessz olyan tökéletes mint a több féle anyagból, technikával készült épületek amikre a fórumon is sok példa van. Egyik korlát a nyomtató képességei, a másik az én tudásom (a rácsok Kb 1mm vastagok az osztás meg 1,5-2mm - vékonyabbat nem tudtam már kinyomtatni.) 

Előzmény: Ciszkoder (23836)