After101 Creative Commons License 2021.03.23 0 0 41623

Sziasztok

 

Fűtés korszerűsítés előtt állok és a segítségeteket kérem.

Adott tetőteres családi ház (2002-es) plusz üzlethelyiség (70+70+30m2). A fűtési rendszer 20 éves egy SD KLZ 30 álló bojleres öntöttvas gázkazánnal ás egy vegyes-kazánnal nyitott rendszeren egy fűtési zónában. Az SD mai napig 2002 óta szinte 2-3 kisebb hiba nélkül üzemelt. Kazánház van, minden szint és padlókörök osztóról. A csövek ötrétegű műanyag ( a padlófűtés is) az osztók után jelenleg rézcső, a padlófűtés hőcserélővel leválasztva. Mivel az egész ház szobatermosztátról van vezérelve, nem megfelelő a különböző szinteken a komfort.

A felújítás a kazáncserén kívül a rendszer átalakítását is érintené. Három fűtési zónát szeretnék kialakíttatni hogy a szintek/üzlet külön vezérelhető legyen szobatermosztáttal. Kazánt fűtő kazánt vennék, a HMV tárolót már meg is vettem (BOSCH AH160 uno). Átalakítás után 3 zóna lenne.

1 Zóna: alsó szint: radiátor + padlófűtés

2 Zóna: tetőtér: radiátor

3 Zóna: üzlet: radiátor + padlófűtés

Már beszéltem 2-3 szakival és mind mást mondott.

1. szaki: Gázkazánt hőcserélővel leválasztani, majd hidrováltó, majd osztó+szivattyú az 5 körhöz és maradna nyitott rendszeren a vegyes-kazánnal rézcsővel szerelve.

2. szaki: Vegyes kazánt leválasztani hőcserélővel, a gázkazán majd hidrováltó, majd osztó+szivattyú az 5 körhöz és zárt rendszer szénacél csővel szerve.

3. szaki:megint más verzió

Ja, és a vezérlés egy külön misét megér, persze hívjak szakit aki ezzel foglalkozik.

 

Én ezeket néztem, kazán oldalról.

Bosch condens 3000 ALsi hőcserélő 21,8/8,1 KW   /magas moduláció magyar Bosch/ Lengyel 3.1 KW

Immergas VICTRIX TT 20 X ErP  ALsi hőcserélő 21,3/3,1 KW  /olasz

Vaillant EcotecPlus VU 206/5-5 Inox hőcserélő 21,1/4,2KW /?

Viessmann vitodens 100 Saválló hőcserélő 26/4,7KW  /drága

Mi lenne a legjobb megoldás, melyik kazán, kell e leválasztani a gázkazánt hőcserélővel és mennyit vesztek vele stb?

Köszönöm az építő véleményeket

 

 

 

Előzmény: Sony Black (41555)