Didergő Király Creative Commons License 2021.03.21 0 0 34068

szerintem piros bimbós állapotban annyira nem gáz még a fagy. itt is -6-ok voltak az utóbbi pár éjszaka, mégis fehérednek a bimbók folyamatosan. a tavaly elfagyott a kajszi, de akkor teljes virágzásban jött a -6, sőt, később is kapott ugyanennyit még kétszer, csak, hogy biztos legyen a dolog. akkor még a szilvám is elfagyott. a kajszi sajnos kockázatos nálunk. nagyüzemileg legalábbis, mert ha kiskertedben elfagy ötből kétszer, azt túléled.

nálam van birs, azzal tényleg nem szokott gond lenni ilyen szempontból. viszont a gyümölcsének a nagy része moníliás lesz, de annyi ép, amennyi nekem kell, mindig van. 35 éves a fa, 2010-ig sosem volt permetezve, de annak az évnek a májusában egy vihar az összes zsenge levelet leverte róla, kihajtott újra, de azóta sajnos már nem ugyanaz a fa. ha nem permetezem meg gombás fertőzések ellen topasszal, akkor augusztusban már hullanak a levelei. amúgy nagyon ajánlom, mint fafajtát, gyönyörű, amikor virágzik, de virágzás után is nagyon esztétikus a tömör, lapított gömb koronájával, az erős leveleivel. a gyümölcse meg ugye nagyon illatos, én kompótot szoktam főzni belőle, frissen.

Előzmény: naivkezdo (34065)