R5GTLésALPINET Creative Commons License 2021.03.10 -1 0 21105

Szia!

Részvétem.

(Nekem az IKEA expedit & túl sok hanglemez kép ugrott be róla)

Anno ezt a fajta tartót hatosával árulták emlékeim szerint.

Legalább is nekem úgy rémlik, hogy ilyen kiszerelésben vásároltam a 80-as években valamikor.

Az anyaga ma már legalább 35 éves, így bőven elöregedhetett, meggyengült. Ha csak a műanyagon át volt rögzítve, akkor már az is csoda, hogy eddig a falon maradt ekkora egységben.

Egy Queen műsoros volt legfelül, azt lemértem a kicsempészett konyhi mérlegen, az 64 g-ot mutatott.

750 db kazettánál az 48 kg.

Emellett a műanyag tartónak is van súlya.

Így valahol 55-60 kg környékén lehet az egész, közelebb a 60-hoz.

Tehát képletesen több mint egy békebeli nagy cementeszsák lógott a műanyagokon és a csavarokon eddig. 

Eredetileg is kisebb egységekbe szánták, elöregedett az anyaga, az alkalmazott rögzítési pontok száma és eloszlása sem ismert, valamint túlméretes szerkezet lett belőle kialakítva, így sajnos kódolva volt az összeomlás.

Ha még használni szeretnéd, akkor pl. kombinálni kellene fa tartóval.

Egy rácsszerkezet lécekből, amiben kisebb egységekre bontva rögzíthetőek a műanyag tartók is, már amelyik egyben maradt.

A fa rész van a falhoz rögzítve, az a teherhordó és a műanyag tartó a fa "kazettákban" rögzítve, mondjuk egy-egy vékonyabb lécháromszög darabhoz a fa "kazetták" sarkainál.

Sikeres kármentést és új tartószerkezet építést.

Javasolnám, hogy a fa szerekezetet se egyben ekkorának építsd, hanem oszd szét több kisebb darabra.

Üdv.

 

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (21101)